Prezydent Chin Xi Jinping miał odrzucić zaproszenie Putina. Kreml komentuje

Świat
Prezydent Chin Xi Jinping miał odrzucić zaproszenie Putina. Kreml komentuje
PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Władimir Putin miał otrzymać zaproszenie do Pekinu

Prezydent Chin Xi Jinping odrzucił zaproszenie do Rosji od Władimira Putina - informują japońskie media. - To całkowita nieprawda - skomentował doniesienia rzecznik Putina Dmitrij Pieskow, który przyznał, że chiński prezydent nie odwiedzi Rosji, ale jedyną przyczyną są ograniczenia spowodowane koronawirusem. Dodał, że Putin dostał zaproszenie do Pekinu.

15 czerwca podczas rozmowy z Xi Jinping Putin zaprosił prezydenta Chin do Rosji. Jak informują japońskie media, prezydent odrzucił zaproszenia ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w przemieszczaniu się.

 

ZOBACZ: Rosja i Chiny zacieśniają współpracę. Putin rozmawiał z Xi Jinpingiem

 
Wskazano jednak, że Jinping nie chce podejmować ryzykownych kroków w sferze polityki zagranicznej. Odmowa wizyty w Rosji ma świadczyć o próbie uniknięcia konfliktu z Unią Europejską i USA. 

Pieskow komentuje

Według rzecznika Putina, Dmitrija Pieskowa pojawiające się informacje o ukrytych przyczynach odmowy Jinpinga są fałszywe. Prezydent Chin ma odwiedzić Rosję, gdy ograniczenia w związku z pandemią zostaną złagodzone.

- Nie. To nie tak. To całkowita nieprawda. Faktem jest, że są pewne ograniczenia w Chinach w związku z COVID-19 - powiedział Pieskow

 

Pieskow dodał, że Władimir Putin otrzymał zaproszenie do Pekinu

anw/prz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie