Koronawirus. Adam Niedzielski: Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 1 tys. przypadków

Polska
Koronawirus. Adam Niedzielski: Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 1 tys. przypadków
PAP/Marcin Obara
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Dziś po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń COVID-19 przekroczyła 1 tys. przypadków. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która według prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minionej doby badania potwierdziły 1075 zakażeń koronawirusem, w tym 166 ponownych. Zmarły dwie osoby z COVID-19 – poinformowano we wtorek na stronach rządowych. Wykonano 6039 testów w kierunku SARS-CoV-2.

"Nie ma ryzyka dla systemu opieki zdrowotnej"

"Dziś po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń #COVID19 przekroczyła 1 tys. przypadków. Hospitalizacje pozostają na poziomie poniżej 400. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która wg prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej" - zapewnił szef MZ na Twitterze.

 

Koronawirus w Polsce 

Łącznie od czwartego marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 017 601 przypadków. Zmarło 116 437 osób z COVID-19.

 

ZOBACZ: Niedzielski: Codziennie 300 tys. Polaków zetknie się w lipcu z koronawirusem

 

Od 16 maja obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego.

 

Tydzień temu, 28 czerwca, badania potwierdziły 696 zakażeń koronawirusem, w tym 71 ponownych. Zmarły 3 osoby z COVID-19. Wykonano 5238 testów w kierunku SARS-CoV-2. 

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie