"Rosyjska sałatka" na szczycie NATO. Danie ma nową nazwę

Świat
"Rosyjska sałatka" na szczycie NATO. Danie ma nową nazwę
Nickispeaki/Wikipedia/(CC BY-SA 4.0)
"Rosyjska sałatka" na szczycie NATO

"Rosyjska sałatka" podawana podczas szczytu NATO, która wywołała konsternację członków delegacji i dziennikarzy, widnieje w menu pod nową nazwą. Jedno z najpopularniejszych hiszpańskich dań określane jest teraz jako sałatka "kijowska", "ukraińska" bądź "tradycyjna". 

Na kolacji ministrów obrony i spraw zagranicznych państw członkowskich NATO w menu znalazła się "rosyjska sałatka", serwowana przez znanego szefa kuchni Jose Andresa. Danie składające się z groszku, ziemniaków, marchewki i majonezu w nowym menu widnieje już pod nazwą "kijowską".  

 

ZOBACZ:Andrzej Duda: Rosja jest największym zagrożeniem dla NATO

Podawana podczas szczytu sałatka to jedno z najpopularniejszych dań, które można zjeść w hiszpańskich restauracjach. Jej nazwa została zmieniona też w restauracji, z której korzystają dziennikarze podczas szczytu NATO. W restauracji danie, które wcześniej można było znaleźć po nazwą "rosyjska", zostało zmienione na "tradycyjna".  

"Rosyjska sałatka" na szczycie NATO  

Odkrycie "rosyjskiej sałatki" w menu hotelowej restauracji podczas szczytu NATO wywołało konsternację członków delegacji i dziennikarzy.

 

Podczas spotkania przedstawicieli Sojuszu, zadeklarowano, że Rosja "jest najważniejszym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa sojuszników oraz dla pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim".  

anw/ml / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie