Szczyt G20. Władimir Putin przyjął zaproszenie

Świat
Szczyt G20. Władimir Putin przyjął zaproszenie
PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Władimir Putin przyjął zaproszenie do Indonezji na szczyt G20, który odbędzie się w listopadzie. Nieznana jest jeszcze forma jego udziału w spotkaniu - powiadomiła rosyjska agencja TASS. - Tak, potwierdziliśmy, nasze uczestnictwo jest przewidziane - powiedział pomocnik Putina Jurij Uszakow.  

Jak informuje agencja TASS, Uszakow nie wyjaśnił, czy Władimir Putin pojedzie na szczyt G20 osobiście czy weźmie udział w formie online.
 
"Nie wiem, na razie zapraszają, ale jeszcze jest dużo czasu, mam nadzieję, że pandemia pozwoli, by to ważne wydarzenie odbyło się w formie stacjonarnej, ale po prostu boję się zgadywać" - powiedział pomocnik Putina. 

 

ZOBACZ: Szczyt NATO musi określić Rosję jako wroga - Paweł Soloch w "Graffiti"

 

Szczyt 20 najważniejszych krajów uprzemysłowionych i rozwijających się zaplanowano w dniach 15-16 listopada na indonezyjskiej wyspie Bali. G20 jest organizacją skupiającą dwadzieścia najsilniejszych gospodarek świata, tj. 19 krajów oraz Unię Europejską. 

 

Indonezyjski prezydent Joko Widodo zaprosił na szczyt G20 także prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. 

Ursula von der Leyen o szczycie G20 z Putinem

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w niedzielę w niemieckiej telewizji przekazała, że jest przeciwna bojkotowi szczytu G20, nawet jeśli pojawi się na nim Władimir Putin

- Ważne jest, aby powiedzieć mu prosto w twarz, co o nim myślimy i co sądzimy o tego rodzaju działaniach - powiedziała w programie "heute journal". 

 

anw/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie