Stefan Niesiołowski uniewinniony w sprawie przyjmowania korzyści seksualnych

Polska
Stefan Niesiołowski uniewinniony w sprawie przyjmowania korzyści seksualnych
Polsat News
Stefan Niesiołowski uniewinniony w sprawie przyjmowania korzyści seksualnych

Były poseł Stefan Niesiołowski został uniewinniony przez sąd w sprawie o przyjmowanie łapówek w postaci usług seksualnych. Prokuratura zapowiedziała apelację. O decyzji sądu informowała jako pierwsza Interia.

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa uniewinnił Stefana Niesiołowskiego od zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych i osobistych w związku z pełnieniem funkcji publicznych.

 

Postępowanie dotyczące przyjmowania łapówek w postaci korzyści seksualnych toczyło się z wyłączeniem jawności.

 

W 2019 roku sejm na wniosek Prokuratury Krajowej uchylił immunitet poselski Niesiołowskiego, by odpowiadał on w tej sprawie.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Poseł Partii Konserwatywnej skazany za napaść seksualną na 15-latka

 

- Dzisiejszy wyrok potwierdza, iż zarówno przedmiotowy wniosek, jak i zarzuty postawione Stefanowi Niesiołowskiemu były całkowicie bezpodstawne - napisała w oświadczeniu informującym o decyzji sądu kancelaria adwokacka Ryszarda Kalisza.

Według obrony sprawa miała tło polityczne

Zdaniem obrony na sprawie zaważyły względy polityczne, a Stefan Niesiołowski oraz jego rodzina byli w związku z nią bezprawnie szkalowani i poniżani.

 

Prokuratura twierdziła, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 roku do końca 2015 roku wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów.

 

ZOBACZ: "Żałosna kreatura, która nie zasługuje na splunięcie". Niesiołowski o Schetynie

 

- W efekcie starań Stefana Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. - napisano w akcie oskarżenia.

Prokuratura zapowiada apelację

W poniedziałek dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował PAP, że wobec wyłączenia jawności rozprawy, prokuratura nie ma możliwości szerszego odniesienia się do argumentów wskazanych przez sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku. Uważa je jednak za błędne i przyjęte wbrew dowodom zgromadzonym w postępowaniu.

 

- Prokuratura skieruje apelację od wyroku wobec byłego posła Stefana N. Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi skieruje apelację od wyroku uniewinniającego - przekazała Prokuratura Krajowa.

msm/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie