Australia. Przestępca zatrzymany... w powietrzu. Nietypowy sposób na złodzieja aut

Świat
Australia. Przestępca zatrzymany... w powietrzu. Nietypowy sposób na złodzieja aut
Google Maps
Za pomocą wózka widłowego zapobiegnięto kradzieży samochodu

Pewien Australijczyk wykazał się dużą kreatywnością, aby zapobiec kradzieży samochodu. Za pomocą wózka widłowego zatrzymał złodzieja pojazdu... w powietrzu. Wezwana na miejsce policja ujęła przestępcę i postawiła mu zarzuty - informuje BBC.

24-letnia kobieta włamała się do domu Brendana Millsa w Waterford West w Australii. Najpierw wzięła prysznic, a następnie próbowała ukraść auto. Jej plany pokrzyżował właściciel, gdy wrócił wraz z rodziną do domu.

 

ZOBACZ: Australia. Chiński okręt zbliżył się do wybrzeża. Minister obrony: to agresywne zachowanie Pekinu

 

- Wszystko potoczyło się tak szybko - relacjonował wydarzenia Mills w lokalnym programie śniadaniowym Sunrise. - Zobaczyłem, że drzwi samochodu się zamykają, a pojazd ruszył - dodał.

Właściciel auta: 'Cóż tam stoi wózek widłowy, dlaczego nie?'

Mills opowiedział, że prosił kobietę wiele razy, aby wysiadła z samochodu. - Mówiłem jej, że jest przyłapana, ale ona nie chciała tego przyjąć do wiadomości - dodał.

 

- Powiedziałem jej wtedy, będę musiał użyć innych środków, aby ją zatrzymać. Pomyślałem: "Cóż, stoi tam wózek widłowy – dlaczego nie?" - przekazał właściciel auta.

 

ZOBACZ: Australia. Naukowcy odkryli największą znaną na Ziemi roślinę

 

Mills uruchomił wózek widłowy i podniósł auto wraz ze złodziejką. - Moja rodzina stała jak zamurowana, obserwując rozwój wydarzeń – powiedział. - Mnie napędzała już ogromna ilość adrenaliny - dodał.

 

Wezwana na miejsce policja zastała samochód wiszący nad ziemią. Po chwili opuszczono auto, a kobieta została aresztowana. Oskarżono ją o włamanie i bezprawne użycie pojazdu mechanicznego.

 

W przyszłym miesiącu ruszy jej proces.

mbl/bas / Polsatnews.pl / BBC News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie