Władimir Putin odwołuje coroczny maraton telefoniczny z Rosjanami. Po raz pierwszy do 2004 roku

Świat
Władimir Putin odwołuje coroczny maraton telefoniczny z Rosjanami. Po raz pierwszy do 2004 roku
PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK
Prezydent Rosji Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował się na odwołanie tegorocznego telefonicznego maratonu. Rozmowa między prezydentem a Rosjanami była transmitowana co roku przez telewizję. Nie dojdzie do niej po raz pierwszy od 2004 roku.

Telefoniczny maraton to wydarzenie podczas którego obywatele Federacji Rosyjskiej mogli połączyć się z prezydentem Władimirem Putinem i zadać mu pytanie, a on odpowiadał na nie na wizji.

Całe przedsięwzięcie było transmitowane przez telewizję. Odbywało się niezmiennie co roku od 2004 roku. 

"Połączenie nie może się odbyć"

Wcześniej Kreml zapowiadał, że tegoroczna edycja wydarzenia będzie miało miejsce podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego odbywającego się w Petersburgu w dniach 15-18 czerwca. O jego odwołaniu poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

 

ZOBACZ: Rozmowa Andrzej Duda-Joe Biden. Jednym z tematów wojna w Ukrainie

 

- Połączenie nie może się odbyć w tym miesiącu - poinformował. Przekazał, że nie będzie również rozmowy rosyjskiego prezydenta z mieszkańcami i wojskowymi walczącymi w Donbasie. Nowa data nie została jeszcze ustalona, natomiast trwają "rutynowe przygotowania" do tego przedsięwzięcia. 

 

To już kolejne wydarzenie, które zostało przesunięte bądź odwołane. Przemówienie Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego Rosji mające się odbyć w kwietniu zostało przełożone - na nieokreślony czas.

nat/zdr/rbc.ru
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie