Ukraina-Rosja. Pieskow: działania prowokacyjne Zachodu mogą mieć negatywne konsekwencje

Świat
Ukraina-Rosja. Pieskow: działania prowokacyjne Zachodu mogą mieć negatywne konsekwencje
PAP/EPA/BELARUSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT
Rzecznik Kremla powiedział, że "działania prowokacyjne bezpośrednio prowadzi do napięcia.

Działania krajów zachodnich, które wielokrotnie przepowiadały datę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, mają charakter prowokacyjny, co może mieć negatywne konsekwencje i prowadzą do eskalacji napięcia - powiedział w niedzielę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję Reuters, która powołuje się na Interfax.

- Widzicie, sam prezydent nie zwraca na to uwagi, ale generalnie takie wypowiedzi są oczywiście elementem prowokacyjnym – powiedział Pieskow na antenie kanału telewizyjnego Rossija 1, którego wypowiedź przytacza Interfax.

 

ZOBACZ: Ukraina-Rosja. Szef MSZ: czas nałożyć sankcje na Rosję

 

Rzecznik Kremla dodał, że "to bezpośrednio prowadzi do napięcia. A kiedy napięcie jest eskalowane do maksimum, jak to odbywa się teraz, wtedy każda iskra, każdy nieplanowany incydent lub każda drobna planowana prowokacja może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji".

Pisekow: Rosja apeluje do rozsądku państw zachodnich

- Taki codzienny trening ogłaszania daty inwazji Rosji na Ukrainę to bardzo zła praktyka. Wszystko to może mieć szkodliwe konsekwencje – powiedział Pieskow.

 

Podkreślił, że Rosja apeluje do rozsądku państw zachodnich i wzywa Zachód, aby "przypomniał sobie historię i zadał sobie pytanie, jaki jest sens atakowania kogoś przez Rosję".

 

ZOBACZ: Rosja. Dmitrij Pieskow: sytuacja na Ukrainie napięta przez dostawy broni z Zachodu i manewry

 

- Cóż, ostatnio widzieliśmy, że na Zachodzie nie są zbyt dobrzy z historii. Ale przypominamy, że Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała w swojej historii. Rosja, który przetrwała tyle wojen, jest ostatnim krajem w Europie, który chce w ogóle wymawiać słowo "wojna" - zakończył.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie