Wojna na Ukrainie. Sztab generalny: Rosjanie stracili od początku wojny ponad 31 tys. żołnierzy

Świat
Wojna na Ukrainie. Sztab generalny: Rosjanie stracili od początku wojny ponad 31 tys. żołnierzy
PAP/Viacheslav Ratynskyi
Rosjanie stracili w wojnie ponad 31 tys. żołnierzy, a także 1390 czołgów - podaje sztab generalny Ukrainy. Zdjęcie ilustracyjne

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę zginęło ok. 31 360 rosyjskich żołnierzy. W tym ok. 110 w ciągu minionej doby. Rosjanie stracili także m. in. 1390 czołgów i 694 systemów artyleryjskich - poinformował na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W porównaniu z danymi z poniedziałku straty osobowe przeciwnika wzrosły o 110 żołnierzy - twierdzi sztab.

 

Z komunikatu wynika, że w ciągu minionej doby liczba zniszczonych czołgów rosyjskich wzrosła o cztery, do 1390. Rosja straciła także kolejne 16 bojowych pojazdów opancerzonych. Łączna liczba to 3416. Zniszczone zostały również cztery systemy artyleryjskie. Od początku inwazji to już 694 stracone systemy.

 

Straty wojskowych wysokiego szczebla

W ciągu minionej doby siły ukraińskie strąciły jeden samolot, jeden śmigłowiec i dwa drony rosyjskie. Zniszczyły też dziesięć samochodów wojskowych. Tym samym liczba zniszczonych rosyjskich samochodów i cystern od początku wojny wzrosła do 2405.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Czarnobyl: Rosjanie zostawili po sobie 100 litrów wódki

 

W niedzielę w bitwie pod Popasną zginął natomiast rosyjski generał dywizji Roman Kutuzow. Informację o śmierci wojskowego potwierdził w poniedziałek Departament Komunikacji Strategicznej Biura Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Kutuzow to czwarty rosyjski generał, którego śmierć została oficjalnie potwierdzona. Strona ukraińska mówi o większej liczbie, jednak informacje te nie zostały dotąd zweryfikowane.

 

jsd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie