Konwencja PiS w Markach. Jarosław Kaczyński przedstawi plany partii

Polska
Konwencja PiS w Markach. Jarosław Kaczyński przedstawi plany partii
Polsat News
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji w podwarszawskich Markach ma przedstawić plany partii na najbliższe miesiące. Kilka dni temu media nieoficjalnie donosiły, że prezes partii może ogłosić pakiet propozycji dla Polaków na czas wysokiej inflacji, np. dodatkowe dni urlopu czy waloryzację 500 plus do 700 plus. Przedstawiciele partii studzą jednak emocje.

Według zapowiedzi sobotnia konwencja ma zainaugurować letnią akcji spotkań polityków ugrupowania z wyborcami. Wydarzenie zaplanowano na godz. 11.

 

- Podczas konwencji głos zabierze prezes Jarosław Kaczyński, który podsumuje dokonania ugrupowania, a także przedstawi nasze propozycje i plan działań na najbliższe miesiące - mówił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Konwencja PiS. Co ogłosi prezes Jarosław Kaczyński

Zaznaczył jednocześnie, że konwencja nie ma na celu świętowania czegokolwiek. - Wszyscy, którzy spodziewają się podczas konwencji fajerwerków i świętowania będą mocno zawiedzeni. To spotkanie ma służyć podsumowaniu tego, czego dokonaliśmy, co mamy jeszcze do zrealizowania oraz by zmotywować naszych działaczy do jeszcze cięższej pracy - zapowiedział.

 

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zaznaczał, że do wyborów zostało jeszcze półtora roku, więc to, co zostanie przedstawione w sobotę, to nie będzie jeszcze program wyborczy, ale plan na najbliższe miesiące.

 

ZOBACZ: 700 plus zamiast 500 plus? Waldemar Buda: Jakaś waloryzacja świadczeń socjalnych jest potrzebna

 

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w piątek w Radiu Zet, że podczas konwencji zostaną podsumowane dotychczasowe działania i zapowiedziane kilka kolejnych. - A jakich, to zostawiam na jutro - uciął.

Konwencja PiS. "Skupiamy się na obniżeniu podatków"

Pytany o medialne doniesienia, że podczas konwencji miałaby paść obietnica podwyżki świadczenia 500 plus do 700 zł, Müller odparł, że nic mu nie wiadomo na temat takiej propozycji. Dopytywany, czy będą takie plany powiedział: "Czy będą takiej plany? Tego nie wykluczam, bo mamy różne analizy różnych programów, obniżki podatków czy modyfikacji programów społecznych, ale one zawsze są równoległe do tego, jak wygląda sytuacja gospodarcza czy ekonomiczna."

 

- W tej chwili skupiamy się na obniżeniu podatków od 1 lipca, czy na podatkach sektorowych, które obniżają chociażby ceny benzyny czy energii. I tam decydujemy się na kierowanie środków, bo to jest w tej chwili priorytet" - podkreślił.

 

Pytany, czy padnie obietnica wypłaty 14. emerytury co roku, rzecznik rządu odparł: "Zobaczymy".

 

Sobotnia konwencja ma być początkiem letniej akcji spotkań polityków PiS z wyborcami, a w trasę po Polsce ruszyć mają najważniejsi politycy ugrupowania z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Premier Mateusz Morawiecki w Olkuszu

Według informacji, jaką kilka dni temu zamieścił w mediach społecznościowych szef rządu, w sobotę po południu odwiedzi on Olkusz. "Szanowni Państwo! Porozmawiajmy o Polsce! Serdecznie zapraszam na spotkanie do Olkusza. Spotkajmy się w najbliższą sobotę, 4 czerwca o godzinie 16.00 w Centrum Kultury (Dworek Machnickich) przy ulicy Szpitalnej 32" - pisał szef rządu na Facebooku.

 

Z kolei - jak wynika z informacji PAP - lider PiS pierwszy punkt objazdu po kraju ma zaplanowano na połowę przyszłego tygodnia.

 

- Do wyborów zostało relatywnie niewiele czasu, dlatego musimy wrócić do tego, co przyniosło nam zwycięstwa wyborcze w 2015 i 2019 roku, czyli do spotkań z Polakami w powiatach, w gminach - podkreślał w rozmowie Sobolewski.

ml / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie