Frans Timmermans obiecuje górnikom lepiej płatną pracę. Wskazuje na transformację energetyczną

Polska
Frans Timmermans obiecuje górnikom lepiej płatną pracę. Wskazuje na transformację energetyczną
Polsat News
Frans Timmermans podczas wizyty we Wrocławiu

- Mogę obiecać górnikom, że będą mieli bezpieczniejszą, zdrowszą i lepiej płatną pracę w przyszłości - zapewnił Frans Timmermas, wiceszef Komisji Europejskiej w rozmowie z Polsat News.

Wizyta Fransa Timmermansa w Polsce związana jest z Europejskim Zielonym Ładem oraz transformacją energetyczną.

 

W piątek, wiceszef KE odwiedził Saule Technologies, które zajmuje się produkcją paneli słonecznych. W jej trakcie Timmermans odniósł się do pracy górników i zapewnił, że po transformacji będzie ona bezpieczniejsza, zdrowsza i lepiej płatna. 

 

- Jestem wnukiem górników, wiem jak niebezpieczna jest ta praca. Wiem też jak bardzo jest niezdrowa. Możemy mieć bezpieczne i zdrowsze miejsca pracy w wyniku transformacji energetycznej, ale musimy pomóc regionom przez nią przejść - powiedział Timmermans.

 

ZOBACZ: Wybory samorządowe zostaną przełożone? Szefernaker podał możliwą datę

 

Dodał, że temat transformacji energetycznej dotyczy Polski w szczególny sposób. - Mogę obiecać górnikom, że będą mieli bezpieczną, zdrowszą i lepiej płatną pracę w przyszłości, na tym polega transformacja energetyczna - zapewnił.

 

Wideo: Frans Timmermans obiecuje górnikom lepiej płatną pracę

 

Frans Timmermans w Polsce

Zaplanowana na piątek i sobotę wizyta wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Polsce będzie dotyczyła Europejskiego Zielonego Ładu i transformacji energetycznej w Polsce - powiedział na konferencji w Brukseli rzecznik KE Tim McPhie.

 

ZOBACZ: USA: rekordowe ceny paliw uderzają w portfele Amerykanów

 

Timmermans weźmie udział w okrągłym stole poświęconym innowacjom, z udziałem interesariuszy z zakresu czystych technologii z całej Polski. Wiceprzewodniczący KE odwiedzi też szkołę średnią i spotka się z uczniami z Wrocławia i odwiedzającymi ich uczniami z holenderskiego miasta partnerskiego Breda.

 

W sobotę wiceszef KE weźmie też udział we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym w konferencji pt. "Europa równych szans", organizowanej przez Grupę Socjalistów i Demokratów (S&D) w PE w ramach serii debat obywatelskich w związku z Konferencją w sprawie Przyszłości Europy.

mst / Polsat News / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie