Wojna w Ukrainie. Walki w centrum Siewierodoniecka. Rosjanie ostrzeliwują kolejne miejscowości

Świat
Wojna w Ukrainie. Walki w centrum Siewierodoniecka. Rosjanie ostrzeliwują kolejne miejscowości
Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Rosjanie ostrzeliwują Siewierodonieck. W centrum miasta trwają walki - poinformował w porannym podsumowaniu w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W komunikacie przekazano również, że siły rosyjskie ostrzeliwują również inne miejscowości w obwodach ługańskim i donieckim.

Piątek to 100. dzień wojny w Ukrainie. Według sztabu generalnego w rejonie Siewierodoniecka trwa ostrzał pozycji ukraińskich, a wojska rosyjskie przeprowadziły nieudaną próbę szturmu w okolicach wsi Metjulkine i Biłohoriwka.

 

Rosjanie ostrzeliwali też miejscowości na północny zachód od Słowiańska w obwodzie donieckim, podjęli próbę szturmu w kierunku wsi Bohorodyczne i Dołyna, a także w okolicy wsi Studenok na styku obwodów charkowskiego i donieckiego. Trwają tam walki.

 

ZOBACZ: Siewierodonieck. Zacięta wymiana ognia, kula trafia ukraińskiego żołnierza. Nagranie z hełmu

 

Siły rosyjskie kontynuują ostrzał artyleryjski na innych odcinkach frontu, w tym w obwodzie donieckim.

 

Według strony ukraińskiej morale i nastroje wśród rosyjskich żołnierzy są złe z powodu ciągłego przenoszenia terminów ich rotacji.

 

 

Sztab podaje w piątek rano, że w obwodach ługańskim i donieckim w ciągu doby Ukraińcy odparli pięć ataków przeciwnika, niszcząc pięć czołgów, trzy systemy artyleryjskie i dwa pojazdy opancerzone. Znacznych strat Rosjanie mieli zaznać także na innych kierunkach.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanie wznowili ostrzał Charkowa. Ukraina podaje straty agresora

 

Strona ukraińska informuje również o ostrzałach obwodu sumskiego z terytorium Rosji.

 

Pod Charkowem Rosjanie ostrzelali szereg miejscowości, lecz nie prowadzili w ostatnich godzinach aktywnych działań bojowych.

dk / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie