Siewierodonieck. Zacięta wymiana ognia, kula trafia ukraińskiego żołnierza. Nagranie z hełmu

Świat
Siewierodonieck. Zacięta wymiana ognia, kula trafia ukraińskiego żołnierza. Nagranie z hełmu
Twitter/Nexta
Zacięta wymiana ognia, kula trafia ukraińskiego żołnierza. Nagranie z hełmu

W sieci pojawiło się wideo z walk ulicznych w Siewierodoniecku. Na nagraniu z kamery umieszczonej na mundurze ukraińskiego żołnierza widać wymianę ognia z wrogiem. W trakcie bitwy żołnierz został raniony pociskiem.

Na nagraniu udostępnionym przez portal Nexta na Twitterze widać walki prowadzone w Siewierodoniecku. Wideo pokazuje starcia z perspektywy ukraińskiego żołnierza. Zostało uchwycone przez kamerę przytwierdzoną do jego hełmu.

 

Akcja rozpoczyna się, gdy mężczyzna posyła w kierunku wroga serię z karabinu maszynowego. Rosjanie odpowiedzieli jednak tym samym i Ukrainiec został trafiony. Wycofał się za ścianę, za którą stali jego towarzysze. Zapytali go, co się stało. W odpowiedzi rzucił kolegom hasło "Trzysetka" (co oznacza rannego - red.). 

 

 

Następnie mężczyzna uspokajał zaniepokojonych towarzyszy i upewniał ich, że wszystko z nim w porządku. Z nagrania wynika, że pocisk karabinu maszynowego odbił się od kamizelki kuloodpornej i rykoszetem drasnął ramię ukraińskiego żołnierza. Na zranione ramię założył prowizoryczny opatrunek. Na filmie widzimy też zranioną rękę żołnierza.

Inne nagrania z walk

To kolejne wideo pokazujące samo serce walki w Ukrainie. W środę wcześniej pokazywaliśmy nagranie, na którym walczy ukraiński snajper z 25. Samodzielnej Brygady Powietrzno-Desantowej.  

 

 

Z 22-sekundowego materiału wynika, że ukraiński żołnierz z 25. Samodzielnej Syczesławskiej Brygady Powietrzno-Desantowej zdołał w tym czasie trafić dwóch wrogów.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Pokazano, jak walczy ukraiński snajper. Najpierw "sprzątamy" dowódców

 

"Snajperzy z brygady Syczesławskiej z powodzeniem wykonują zadania bojowe, by niszczyć rosyjskich okupantów" - napisano we wpisie z wideo.

 

jsd/ml / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie