Warszawa: Od 1 czerwca transport publiczny płatny również dla Ukraińców

Polska
Warszawa: Od 1 czerwca transport publiczny płatny również dla Ukraińców
Flickr/Janusz Jakubowski
Od 1 czerwca Warszawski Transport Publiczny będzie płatny dla obywateli Ukrainy. Zdjęcie ilustracyjne

Od 1 czerwca Warszawski Transport Publiczny będzie płatny dla obywateli Ukrainy - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego. Bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców obowiązuje w Warszawie od 15 kwietnia bieżącego roku, a od 26 lutego obowiązywała dla wszystkich obywateli Ukrainy.

Zgodnie z kwietniowym zarządzeniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego, mogli podróżować stołeczną komunikacją miejską za darmo.

 

- Zgodnie z zarządzeniem prezydenta ulga obowiązuje do 31 maja bieżącego roku - powiedział rzecznik ZTM Tomasz Kunert. Dodał też, że od tego dnia będą oczywiście obowiązywać uchodźców wszystkie inne ulgi w komunikacji miejskiej np. dla osób, które ukończyły 70. rok życia oraz uczniów szkół podstawowych.

 

ZOBACZ: Warszawa. Inauguracja sezonu letniego nad Wisłą. Zakaz spożywania alkoholu odwołany

 

Do 31 maja bez opłat mogą poruszać się obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną rozpoczętą przez Rosję przeciwko Ukrainie 24 lutego lub później, dotarli do Polski legalnie i posiadają dokument poświadczający przybycie do Polski 24 lutego lub później.

jsd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie