Wojna w Ukrainie. "To inna kategoria ludzi". Rosja nie wymieni Medwedczuka na obrońców Azowstalu

Świat
Wojna w Ukrainie. "To inna kategoria ludzi". Rosja nie wymieni Medwedczuka na obrońców Azowstalu
Facebook/Wołodymyr Zełenski

Rosja nie wymieni obrońców Azowstalu na prorosyjskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka - powiedział Dmitrij Pieskow. - To zupełnie inna kategoria ludzi i ciężko mówić o jakichkolwiek wymianach - ocenił rzecznik Kremla.

Dmitrij Pieskow w rozmowie z rosyjskimi dziennikarzami zapowiedział, że nie dojdzie do wymiany obrońców Azowstalu na prorosyjskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka. 

 

- Medwedczuk jest obywatelem Ukrainy. On nie ma żadnego związku z Rosją i nie jest żołnierzem. Jeżeli chodzi o osoby, które oddały się do niewoli w Azowstalu, to są żołnierze i członkowie nacjonalistycznych grup. To zupełnie inna kategoria ludzi i ciężko mówić o jakichkolwiek wymianach - powiedział rzecznik Kremla cytowany przez portal Ukraińska Prawda. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Medwedczuk za pieniądze informował Rosję o "prorosyjskich nastrojach" w Ukrainie

Zatrzymanie Medwedczuka

Sąd we Lwowie aresztował Wiktora Medwedczuka prorosyjskiego polityka ukraińskiego i przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina, podejrzanego m.in. o zdradę stanu. O zatrzymaniu 12 kwietnia powiadomił Wołodymyr Zełenski. Jak informował szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Medwedczuk w przebraniu ukraińskiego żołnierza, chciał dotrzeć do granicy z separatystycznym Naddniestrzem w Mołdawii.

 

Po zatrzymaniu ukraińska służba bezpieczeństwa zamieściła w sieci nagranie, na którym Medwedczuk zwrócił się do Władimira Putina i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o zorganizowanie wymiany jego na obrońców Mariupola.

anw/msl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie