Wojna Rosja-Ukraina. Wojska ukraińskie odparły 14 ataków w obwodzie donieckim i ługańskim

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Wojska ukraińskie odparły 14 ataków w obwodzie donieckim i ługańskim
PAP/ALESSANDRO GUERRA
Minionej doby Ukraińcy odparli 14 ataków w obwodzie donieckim i ługańskim

Na terytorium obwodu donieckiego i ługańskiego wojska ukraińskie odparły 14 ataków. Ukraińcy zniszczyli m.in, 8 czołgów i 14 bojowych wozów opancerzonych - powiadomił sztab generalny ukraińskiej armii za pośrednictwem Facebooka.

Jak powiadomiło ukraińskie dowództwo, w trakcie walk Ukraińcy zniszczyli 8 czołgów, 14 bojowych wozów opancerzonych, 6 pojazdów kołowych oraz zestrzelili 1 bezzałogowiec. 

 

"Na kierunku Słowiańska nieprzyjaciel ostrzeliwał infrastrukturę cywilną w rejonie miejscowości Dowheńke, Wełyka Komyszuwacha i Dołyna. (...) Na kierunku donieckim nieprzyjaciel zintensyfikował operacje ofensywne i szturmowe, aby poprawić sytuację taktyczną" - czytamy w komunikacie.

Wojna w Ukrainie. Operacje na terenie Ługańska i Siewierodoniecka

Zgodnie z porannym komunikatem, wojska rosyjskie prowadzą operację ofensywną na obszarach Ługańska i Siewierodoniecka. 

W czwartek szef administracji Siewierodoniecka Serhij Hajdaj, powiadomił o rosyjskim ostrzale w rejonie. Podczas ostrzałów co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 40 osób zostało rannych. Według Hajdaja, wojska rosyjskie na tym terenie używają ciężkiej broni. 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Władze: 12 ofiar śmiertelnych rosyjskich ostrzałów w Siewierodoniecku

 13 cywilów zginęło w rosyjskich ostrzałach w obwodzie ługańskim

12 osób zginęło w Siewierdoniecku, a jedna w innej z miejscowości ostrzelanej przez Rosjan. Przeprowadzony przez nich szturm na Siewierdonieck zakończył się jednak niepowodzeniem, a wojska rosyjskie poniosły straty i wycofały się – napisał Hajdaj na Telegramie, załączając zdjęcia zniszczonych ostrzałami budynków.

 

 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w piątek, że Rosjanie prowadzili w rejonie Siewierdoniecka natarcie, ale ponieśli "znaczne straty i odeszli na wcześniej zajmowane pozycje". Trwają działania bojowe w rejonie miejscowości Toszkiwka w rejonie (powiecie) siewierodonieckim - dodano.

anw/sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie