Wojna Rosja-Ukraina. Władze: 12 ofiar śmiertelnych rosyjskich ostrzałów w Siewierodoniecku

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Władze: 12 ofiar śmiertelnych rosyjskich ostrzałów w Siewierodoniecku
Telegram/Сергій Гайдай/ Луганська ОДА (ОВА)
Zdobycie Siewierodoniecka - nieformalnej stolicy części obwodu ługańskiego kontrolowanej przez rząd w Kijowie - jest obecnie najważniejszym celem inwazji wroga na wschodzie Ukrainy

Co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych w trwającym od rana w czwartek rosyjskim ostrzale Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy - przekazał szef administracji tego regionu Serhij Hajdaj.

Większość rosyjskich pocisków uderzyła w budynki mieszkalne - poinformował Hajdaj w komunikacie na Telegramie..

 

Szef władz obwodowych zaznaczył, że wojska rosyjskie używają ciężkiej broni, a ostrzał jest chaotyczny.

 

 

Hajdaj napisał również, że bilans ofiar rosyjskiego ataku jest niepełny, ponieważ służby ratunkowe nie dotarły jeszcze do wszystkich ostrzelanych miejsc.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. 85. dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

 

Sytuacja humanitarna w obwodzie ługańskim jest bardzo trudna. W wyniku walk region został pozbawiony łączności, a w większości miejscowości nie ma elektryczności, wody, gazu i zasięgu telefonii komórkowej.

 

Zdobycie Siewierodoniecka - nieformalnej stolicy części obwodu ługańskiego kontrolowanej przez rząd w Kijowie - jest obecnie najważniejszym celem inwazji wroga na wschodzie Ukrainy. Przed rosyjską agresją miasto liczyło ponad 100 tys. mieszkańców. Według ocen administracji obwodu ługańskiego z początku maja w Siewierodoniecku pozostało obecnie około 15 tys. cywilów. (

aml/dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie