Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski: nasz kraj to bijące serce Europy

Świat
Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski: nasz kraj to bijące serce Europy
PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Ukraina to bijące serce Europy, które w Dniu Zwycięstwa nad nazizmem walczy o nowe zwycięstwo - napisał w poniedziałek na Facebooku prezydent Wołodymyr Zełenski.

- Dziś, w Dniu zwycięstwa nad nazizmem, walczymy o nowe zwycięstwo. A w tej walce pomagają nam wierni przyjaciele. Miałem przyjemność rozmawiać z przebywającym w Odessie przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz osobiście spotkać się z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejczinović Burić - poinformował Zełenski.

 

- Ukraina to serce Europy. A teraz bije – w każdym tego słowa znaczeniu. Walczy o siebie i nie tylko. Nie mam wątpliwości, że inni Europejczycy to rozumieją - dodał ukraiński prezydent.

Szef Rady Europejskiej do Ukraińców: Kreml nigdy nie zdoła złamać waszego ducha wolności

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, który złożył niezapowiadaną wizytę w Odessie na południu Ukrainy, napisał w poniedziałek na Twitterze do Ukraińców: "Kreml nigdy nie zdoła złamać waszego ducha wolności".

 

ZOBACZ: Słowacja. W Bratysławie pod pomnikiem żołnierzy sowieckich zakłócano proukraiński wiec

 

"Kreml chce złamać waszego ducha wolności i demokracji. Jestem absolutnie przekonany, że nigdy nie zdoła tego zrobić" - głosi tweet Michela. Szef Rady napisał też, że przyjechał na Ukrainę z okazji Dnia Europy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który rozmawiał z szefem Rady Europejskiej przez łącza wideo, podziękował mu za odwagę i wizytę w Odessie - poinformowały służby prasowe szefa państwa w komunikacie, cytowanym przez Reutersa.

nat / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie