Szkocja. Polak z dożywociem za zabójstwo 2-letniego syna. "Akt zemsty i zazdrości"

Świat
Szkocja. Polak z dożywociem za zabójstwo 2-letniego syna. "Akt zemsty i zazdrości"
Wikimedia.org/Carlesmari
Łukasz Cz. trzy razy strzelił w głowę dziecka z pistoletu gazowego, a gdy mały Julius obudził się, dźgnął go kilkakrotnie metalowym szpikulcem i udusił poduszką

Sąd w Edynburgu skazał w środę 41-letniego Polaka Łukasza Cz. na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe przed upływem 23 lat za zamordowanie swojego dwuletniego syna. Zabójstwo miało być zemstą na byłej partnerce, za jej nowy związek.

Jak ustalono podczas procesu, zabójstwo dziecka miało być zemstą na matce chłopczyka. Łukasz Cz. rozstał się z nią kilka miesięcy wcześniej.

 

Nie mógł jednak znieść faktu, że Patrycja Sz. była już w nowym związku.

 

ZOBACZ: Proces zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W. nie reaguje na pytania sądu

 

Do zabójstwa doszło w listopadzie 2020 roku. 2-letni chłopczyk przebywał tamtej nocy w domu Łukasza Cz., który zaczął wysyłać SMS-y do matki dziecka, pytając ją o jej nowego partnera i ich życie intymne.

Sąd: zabójstwo "aktem zemsty i zazdrości"

Patrycja Sz. nie odpowiadała na SMS-y byłego partnera. Dlatego Łukasz Cz. trzy razy strzelił w głowę dziecka z pistoletu gazowego, a gdy mały Julius obudził się, dźgnął go kilkakrotnie metalowym szpikulcem i udusił poduszką.

 

ZOBACZ: Starogard Gdański. Rodzice mieli skatować 10-tygodniową córkę. Miała połamane ręce

 

W czasie procesu sprawca, który pracował jako informatyk, przekonywał, że był wówczas w bardzo złym stanie psychicznym, co wpłynęło na jego zachowanie oraz że planował popełnić samobójstwo i nie chciał, by chłopiec pozostał sam.

 

Sąd jednak uznał, że jego stan nie był tak poważny, jak twierdził, i morderstwo było "aktem zemsty i zazdrości".

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie