18 mandatów na ponad 5 tysięcy złotych. Kierowca tira złamał przepisy

Polska
18 mandatów na ponad 5 tysięcy złotych. Kierowca tira złamał przepisy
KMP Wrocław

18 mandatów karnych, na łączną kwotę 5,3 tys. zł otrzymał kierowca tira za nieprawidłowości związane z rejestracją czasu pracy. Policjanci sporządzili też dokumentację wymaganą do nałożenia grzywny w postępowaniu administracyjnym na sumę 19 tys. zł.

Sierżant sztabowy Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował we wtorek, że policjanci z wrocławskiej drogówki na podwrocławskim odcinku autostrady A4 zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym manem.

 

ZOBACZ: Gorzów Wielkopolski. Jechała 214 km/h na trasie S3, zapłaciła 2,5 tys. zł

 

- W trakcie kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości, dotyczących rejestrowania na tachografie czasu pracy przez kierowcę. Kierowca jeździł bez wymaganych przerw, skracając m.in. wymagany czas odpoczynków. 32-latek został ukarany 18 mandatami, których łączna kwota wyniosła aż 5,3 tys. zł - powiedział policjant.

19 tysięcy złotych grzywny

Dodał, że dodatkowo policjanci sporządzili dokumentację do nałożenia grzywny w postępowaniu administracyjnym na sumę 19 tys. zł.

 

ZOBACZ: Łódzkie. 23-latek "driftował" na parkingu w centrum miasta. Zapłaci 1020 zł mandatu

 

Policjanci do kontroli wykorzystali specjalistyczny radiowóz "ETDiE". Jest to mini-stacja diagnostyczna na kołach, a skrót pochodzi od nazwy pojazdu "Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Wyposażenie auta pozwala policjantom m.in. na gruntowne sprawdzenie stanu technicznego kontrolowanego pojazdu, a także kontrolę czasu pracy kierowcy.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie