Łódzkie. 23-latek "driftował" na parkingu w centrum miasta. Zapłaci 1020 zł mandatu

Polska
Łódzkie. 23-latek "driftował" na parkingu w centrum miasta. Zapłaci 1020 zł mandatu
Policja Łódzka
23-latek za "drift" na parkingu musi zapłacić mandat w wysokości 1020 zł

- 23-letni pomylił parking w centrum Radomska z torem wyścigowym - podaje nadkom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej policji. Dodała, że młody kierowca poza wysokim mandatem, będzie musiał ponieść dodatkowe konsekwencje finansowe związane naprawą pojazdu i automatu, który uszkodził.

W środę 13 stycznia do komendy w Radomsku zostało przesłane nagranie, na którym kierowca audi w wyniku "kontrolowanego" poślizgu traci panowanie nad pojazdem i uderza w obiekt znajdujący się na parkingu. Jak podaje radomszczańska policja, na twarzy kierującego samochodem widoczne było także zdziwienie po nieudanym manewrze. Funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość mężczyzny.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. 27-letni kierowca miał cztery promile alkoholu w organizmie

 

- Sprawcą zdarzenia okazał się 23-letni mężczyzna przebywający czasowo w Radomsku. Oględziny audi wykonane przez mundurowych potwierdziły udział tego pojazdu w zdarzeniu drogowym. Młody kierowca podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że jego „głupota” dużo go już kosztowała - informuje nadkom. Aneta Wlazłowska.

23-latek za "drift" na parkingu musi zapłacić mandat w wysokości 1020 zł

Policja dodała, że młody kierowca nie spodziewał się ustalenia przez funkcjonariuszy jego danych osobowych. Policjanci 18 stycznia 2022 roku na 23-latka nałożyli mandat karny w wysokości 1020 złotych. 

 

- Radomszczańscy policjanci często otrzymują zgłoszenia dotyczące "driftujących" na parkingach kierowców. Swoim zachowaniem, tacy kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto, takie zachowanie powoduje zakłócenie spokoju dla okolicznych mieszkańców - poinformowała nadkom. Wlazłowska.

 

ZOBACZ: Ząbkowice Śląskie. 67-letni kierowca z 3 promilami staranował auta stojące na światłach

 

Policja w Radomsku apeluje o ostrożność i przypomina, że są specjalnie przeznaczone miejsca do ćwiczenia tego typu manewrów. Wskazują tory wyścigowe i inne miejsca, gdzie w kontrolowanych warunkach można doskonalić umiejętności w zakresie "driftu".  

nb/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie