Wojna w Ukrainie. Ostrzał we Lwowie. Odłamek rakiety spadł na teren domu dziecka

Świat
Wojna w Ukrainie. Ostrzał we Lwowie. Odłamek rakiety spadł na teren domu dziecka
PAP/EPA/MYKOLA TYS
Skutki rosyjskiego ostrzału we Lwowie. Zniszczony budynek stacji obsługi samochodów.

W czasie rosyjskiego ostrzału Lwowa, który miał miejsce w poniedziałek, odłamek jednego z pocisków rakietowych spadł na teren domu dziecka. W placówce mieszkają dzieci ewakuowane z różnych regionów Ukrainy - poinformował przedstawiciel władz regionu lwowskiego, Wołodymyr Łys. Podopiecznym nic się nie stało.

Urzędnik, którego cytuje agencja Ukrinform powiedział, że żadne z dzieci nie ucierpiało, a szkody spowodowane przez odłamek w budynku są minimalne.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Pojawiło się zdjęcie. Ma przedstawiać zatonięcie krążownika Moskwa

 

Wcześniej o upadku odłamku pocisku w tym rejonie mówił wiceszef obwodu lwowskiego Witalij Zahajnyj. Zastrzegł, że ośrodek dla dzieci znajdował się dość daleko od miejsca, gdzie uderzyły pociski, niemniej odłamki również mogą być niebezpieczne.

Siedem ofiar rosyjskiego ostrzału

W ostrzale, przeprowadzonym przez wojska rosyjskie w poniedziałek rano, zginęło we Lwowie siedem osób, a 11 zostało rannych. Są to pierwsze ofiary śmiertelne ataków rosyjskich w tym mieście od 24 lutego, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Prezydent Serbii oskarża Ukrainę o groźby bombowe pod adresem Air Serbia

 

Według władz obwodu lwowskiego pociski manewrujące, wystrzelone z regionu kaspijskiego, spadły na magazyny, które nie są obecnie wykorzystywane przez armię i na stację obsługi samochodów.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie