Wojna w Ukrainie. Resort obrony: na wielu kierunkach przechodzimy do działań ofensywnych

Świat
Wojna w Ukrainie. Resort obrony: na wielu kierunkach przechodzimy do działań ofensywnych
PAP/EPA/SEDAT SUNA
Ukraiński żołnierz

Armia ukraińska nie tylko się broni, ale na wielu kierunkach podejmuje skuteczne działania ofensywne i odpiera przeciwnika - poinformował w sobotę na briefingu rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk, cytowany przez agencję Ukrinform.

- Jeśli chodzi o możliwe okrążenie Kijowa, to nie chciałbym ujawniać szczegółów wszystkich operacji i działań specjalnych, prowadzonych przez siły zbrojne Ukrainy. Mogę jednak podkreślić, że armia ukraińska nie tylko się broni. Na bardzo wielu kierunkach, w wielu strefach operacyjnych, siły zbrojne przechodzą do skutecznej ofensywy i odpierają przeciwnika - powiedział rzecznik.

 

Zapewnił, że wojska rosyjskie mają problemy logistyczne. Są przypadki porzucania przez żołnierzy rosyjskich sprzętu, w którym zabrakło paliwa - relacjonował. Mówił także o przypadkach "masowego poddawania się" Rosjan.

 

ZOBACZ: Prezydent USA Joe Biden na Stadionie Narodowym. Odwiedził punkt pomocy uchodźcom

 

- Mamy też potwierdzone przypadki, gdy żołnierze sił zbrojnych Rosji sabotują rozkazy dowództwa i starają się strzelać w stronę naszych miast chaotycznie i niecelnie, wystrzelać całą amunicję, aby postawić swych dowódców przed takim faktem: "nie mamy broni, nie mamy paliwa, zabierzcie nas stąd" - powiedział rzecznik resortu obrony.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie