Wojna w Ukrainie. Papież Franciszek: w imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę

Świat
Wojna w Ukrainie. Papież Franciszek: w imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę
Zuma/Evandro Inetti/SplashNews.com/East News
Papież Franciszek

W imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę - wezwał w niedzielę papież Franciszek, apelując o zakończenie wojny i bombardowań oraz ataków na Ukrainie. Podziękował wszystkim, którzy przyjmują ukraińskich uchodźców.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek powiedział, że w tym tygodniu miasto, które nosi imię Maryi - Mariupol "stało się męczeńskim miastem przejmującej wojny, która niszczy Ukrainę".

 

- W obliczu barbarzyństwa zabijania dzieci, niewinnych, bezbronnych cywilów nie ma racji strategicznych - oświadczył papież.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Andrzej Duda: Putin może teraz użyć wszystkiego

 

Apelował o zatrzymanie zbrojnej agresji zanim "zamieni ona miasta w cmentarze".

 

- Z bólem w sercu dołączam mój głos do głosu zwykłych ludzi, którzy błagają o zakończenie wojny. Niech w imię Boga zostanie usłyszane wołanie cierpiących i niech ustaną bombardowania i ataki. Niech naprawdę i w sposób zdecydowany dąży się do negocjacji, a korytarze humanitarne niech będą skuteczne i bezpieczne - wzywał Franciszek.

 

Następnie dodał: "W imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę". Po tych słowach na Placu Świętego Piotra rozległy się brawa.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ukraiński rząd współpracuje z Izraelem i Turcją, by zorganizować rozmowy z Rosją

 

- Pragnę jeszcze raz zachęcić do przyjmowania tak wielu uchodźców, w których obecny jest Chrystus oraz podziękować za wielką sieć solidarności, jaka powstała. Proszę wszystkie wspólnoty diecezjalne i zakonne o zintensyfikowanie modlitwy o pokój - mówił papież.

 

Franciszek wskazał: "Bóg jest jedynie Bogiem pokoju, nie Bogiem wojny, a ci, którzy popierają przemoc, profanują Jego imię".

 

Wezwał obecnych: "Módlmy się teraz w milczeniu za tych, którzy cierpią i o to, aby Bóg nawrócił serca na zdecydowaną wolę pokoju"

 

Wiele osób przyszło na plac Świętego Piotra z flagami ukraińskim. 

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie