Kalenice. Wypadek na autostradzie A2. Zginęły Ukrainka i dzieci

Polska
Kalenice. Wypadek na autostradzie A2. Zginęły Ukrainka i dzieci
Facebook/Alarmowy Łowicz
Samochód, którym jechały ofiary wypadku koło Łowicza

29-letnia Ukrainka oraz dwoje dzieci zginęły w wypadku na autostradzie A2 nieopodal Łowicza (woj. łódzkie). Auto, którym jechały ofiary, zderzyło się z ciężarowym MAN-em. Ponadto do szpitala trafił 36-letni mężczyzna i dwoje niepełnoletnich. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają policja i prokuratura.

Do wypadku doszło na autostradzie A2 w kierunku Łodzi i Poznania około godz. 1 w nocy we wtorek. W miejscowości Kalenice ciężarówka MAN zderzyła się z osobowym Fiatem Stilo, którym podróżowali Ukraińcy.

 

ZOBACZ: Straty Rosji w wojnie. Ukraina podała dane. Niemal 12 tys. zabitych żołnierzy

 

- Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby podróżujące fiatem. To obywatele Ukrainy: 29-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat - poinformowała rzeczniczka łowickiej policji kom. Urszula Szymczak.

 

Kierowca MAN-a był trzeźwy. Prokuratura rozpoczęła śledztwo

Jak dodała, Śmigłowcem do szpitala w Zgierzu przetransportowano 40-letniego mężczyznę. Pozostałe dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz 36-letni kierowca fiata również trafili do szpitala – poinformowała kom. Szymczak.

 

ZOBACZ: Zgromadzenie Narodowe w piątek. Joe Biden zabierze głos, udział weźmie szef NATO

 

MAN-em kierował 52-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Był trzeźwy i nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy udziale biegłego wykonali oględziny oraz zorganizowali objazdy. Obecnie trasa jest już przejezdna. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi łowicka Prokuratura Rejonowa.

wka/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie