Zgromadzenie Narodowe w piątek. Joe Biden zabierze głos, udział weźmie szef NATO

Polska
Zgromadzenie Narodowe w piątek. Joe Biden zabierze głos, udział weźmie szef NATO
PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Prezydent USA Joe Biden będzie przemawiał zdalnie w trakcie Zgromadzenia Narodowego w Polsce

- Zgromadzenie Narodowe odbędzie się w piątek o godz. 16 z udziałem szefa NATO Jensa Stoltenberga i wystąpieniem prezydenta USA Joe Bidena - poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. Wiadomo też, że podczas połączonych obrad Sejmu i Senatu prezydent RP Andrzej Duda wygłosi orędzie.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami prezydent Andrzej Duda poinformował, że złożył wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego. Jego datę wyznaczył na piątek, czyli dzień przed 23. rocznicą wstąpienia Polski do NATO.

 

ZOBACZ: Czarnobyl. Zakładnicy Rosjan uwięzieni w dawnej elektrowni. Jedzą raz dziennie

 

Zgromadzenie Narodowe było jednym z tematów Prezydium Sejmu, które zebrało się późnym wieczorem w poniedziałek, a jego uczestnikom szczegóły wydarzenia przekazała marszałek Witek.

Zgromadzenie Narodowe w piątek. Będzie zdalne przemówienie Joe Bidena

Jak poinformował wicemarszałek Czarzasty, w Zgromadzeniu weźmie udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, a prezydent USA Joe Biden połączy się z uczestnikami na żywo. Wydarzenie - jak przekazał polityk - rozpocznie się o godz. 16. Podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego przewidziane jest ponadto orędzie prezydenta.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosja opublikowała listę "nieprzyjaznych państw"

 

Sejm i Senat, obradując wspólnie pod przewodnictwem marszałka Sejmu lub w jego zastępstwie marszałka Senatu, działają jako Zgromadzenie Narodowe. Zgodnie z konstytucją prezydent może zwracać się z orędziem do Sejmu, do Senatu lub do Zgromadzenia Narodowego, a orędzia nie czyni się przedmiotem debaty.

wka / PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie