Wojna w Ukrainie. Premier: machina propagandowa Putina jest bezwzględna

Polska
Wojna w Ukrainie. Premier: machina propagandowa Putina jest bezwzględna
Polsat News
Mateusz Morawiecki w "Gościu Wydarzeń"

- Machina propagandowa Putina jest bezwzględna. Posługuje się pewnymi schematami, słabościami, stereotypami. Widzimy to bardzo wyraźnie - dziś o kilkaset razy, w niektórych sytuacjach wzrastała ilość fake newsów - mówił w "Gościu Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki. Stwiedził, że część antyszczepionkowych kont "promuje narrację rosyjską".

- Dostrzegliśmy taką prawidłowość, że te konta, które wcześniej w sposób jawny sprzyjały Rosjanom, dzisiaj rozpoczęły swoją wielką kampanię antyukraińską, antypolską, prorosyjską - mówił premier w rozmowie z Piotrem Witwickim.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. W ostrzelanej szkole w Żytomierzu uczyli się Polacy

 

- Część kont antyszczepionkowych też przerzuciła się jeden do jednego na promowanie narracji rosyjskiej. Musimy się przed tym bardzo dobrze uzbroić, mamy systemy, które to wyłapują - dodawał.

 

- Bardzo proszę wszystkie media: bądźmy czujni. Fake newsy to z hybrydowych broni Putina - dodawał premier Mateusz Morawiecki.

Wojna w Ukrainie. "Spadły łuski egozimu"

Prowadzący program Piotr Witwicki dopytywał, czy Polska jest w stanie obronić się przed atakami bez systemowej odpowiedzi.

 

- Proszę sobie wyobrazić teraz, jak to wygląda na Zachodzie. My jesteśmy świadomi, jak wygląda zagrożenie. Ataki hakerskie na konta polityków, na system energetyczny, na systemy różnych instytucji trwały od wielu, wielu lat. Na Zachodzie Rosja była postrzegana przez pryzmat kraju, z którym się współpracuje na niwie energetycznej. Dziś nastąpił pewien szok. Łuski egoizmu spadły. Dzisiaj dostrzegają te ryzyka również ataków informatycznych i hybrydowych - odpowiadał szef rządu.

 

WIDEO: Premier w programie "Gość Wydarzeń"

- Polska odgrywa ogromną rolę, by organizować świadomość Zachodu w walce z Putinem. To nasza podstawowa broń - jedność i zdecydowanie i nie odpuszczanie temu zbrodniarzowi, który zabija niewinne kobiety i dzieci na ulicach miast ukraińskich - zapewniał Mateusz Morawiecki.

bas/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie