Wojna Rosja-Ukraina. W ostrzelanej szkole w Żytomierzu uczyli się Polacy

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. W ostrzelanej szkole w Żytomierzu uczyli się Polacy
Wiktoria Laskowska/Facebook

Ostrzelana w piątek rano szkoła nr. 25 w Żytomierzu użyczała swoje pomieszczenia Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej - poinformowała w sieciach społecznościowych prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Wiktoria Laskowska.

Ostrzelana w piątek rano szkoła nr 25 w Żytomierzu użyczała swoje pomieszczenia Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej - poinformowała w sieciach społecznościowych prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Wiktoria Laskowska.

 

"Bomba rosyjska trafiła do centrum miasta w szkołę w Żytomierzu, w której prowadzimy zajęcia Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im I.J. Paderewskiego przy Żytomierskim Obwodowym Związku Polaków na Ukrainie" – napisała na Facebooku 

 

 

Laskowska poinformowała, że szkoła znajduje się w odległości 50 metrów od siedziby Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie.

"Połowa szkoły jest zniszczona. Trwa akcja ratunkowa"

O ostrzale szkoły poinformował mer Żytomierza Serhij Suhomłyn. Na razie nie podano informacji w sprawie ofiar i rannych.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Dwaj byli austriaccy kanclerze zrezygnowali z pracy w rosyjskich koncernach

"Właśnie przeprowadzono bombowy czy rakietowy - to już wszystko jedno - atak na szkołę nr 25" - powiedział mer w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

 

 

- Faktycznie połowa szkoły jest zniszczona. Trwa akcja ratunkowa - dodał. Później mają być podane informacje w sprawie ewentualnych ofiar.

 

 

ml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie