Wojna Rosja-Ukraina. Protesty na całym świecie. "Rosja, precz z Ukrainy"

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Protesty na całym świecie. "Rosja, precz z Ukrainy"
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Protest w Berlinie przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainie

Cały świat przygląda się sytuacji na Ukrainie i wojnie, jaką Rosja zainicjowała. Na świecie odbyły się liczne protesty z tysiącami manifestantów, protestujących przeciw działaniom Władimira Putina. Ludzie wyszli na ulice między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Australii, Tajlandii, Chile, czy w samej Rosji.

Ludzie na całym świecie zorganizowali czuwania i demonstracje na rzecz pokoju na Ukrainie i przeciwko rosyjskim wojskom.

ZOBACZ: Putin postawił siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości

Protesty w Rosji. "Siły porządkowe brutalnie rozpędzają demonstracje przeciwników agresji na Ukrainę"

Ponad 3 tysiące osób zatrzymała w ostatnich trzech dniach w Rosji policja podczas protestów przeciwko wojnie z Ukrainą - poinformował w sobotę późnym wieczorem portal OWD-Info, monitorujący zatrzymania w Rosji.

 

 

Najwięcej zatrzymań, blisko 2 tysiące, było w czwartek, w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji. Niemiecka agencja dpa zwraca uwagę na brutalność, z jaką rosyjskie siły porządkowe rozpędzają demonstracje przeciwników militarnej agresji na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Ukraina. Siły zbrojne poszukują bardzo niebezpiecznej rosyjskiej kolumny z oznakowaniem "V"

 

Młodzież z Birmy ze stanu Kaczin zorganizowała ruch protestacyjny, aby potępić brutalną rosyjską agresję na Ukrainę, okazując swoją solidarność z narodem ukraińskim.

 

Protesty w Hiszpanii. "Nie jesteście sami"

Setki imigrantów ukraińskich mieszkających w Madrycie oraz obywateli Hiszpanii manifestowało w niedziele przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Wznosili okrzyki: "Rosja, precz z Ukrainy", "Europa pomaga Ukrainie" i "Nie jesteście sami".

 

ZOBACZ: #PomagajmyUkrainie: Relacja specjalna w portalu Interia.pl

 

Na manifestacji obecna była m.in. wiceburmistrz Madrytu Begona Villacis. Zażądała od rządu Pedro Sancheza podjęcia więcej działań przeciwko Rosji, jak wstrzymanie odbioru rosyjskiej stacji telewizyjnej "Russia Today" ze względu na "dezinformowanie".

 

 

"Zwracamy się o pokój, chcemy być wolni, niech nie atakują naszych rodzin. Nic więcej nie chcemy" - powiedziała ze łzami w oczach dziennikowi "El Mundo" Marina z Doniecka, mieszkająca od 10 lat w Madrycie.

Protesty na Litwie przed rosyjską ambasadą

Ludzie protestują przed ambasadą rosyjską w Wilnie.

 

Niemcy: liczba protestujących może sięgnąć 500 tys. zł

"Wiara w ludzkość w Berlinie. Putin musi zakończyć tę wojnę w Ukrainie. Ludzie w Rosji muszą powiedzieć swoim przywódcom, żeby powstrzymali szaleńca - napisał użytkownik Twittera. Wpis zawiera hasztag "#StopUkraineWar"

 

 

Jeden z protestujących stanął na sztandarze przeciwko rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi podczas protestu "Stop wojnie. Pokój dla Ukrainy i całej Europy" w Berlinie.

 

PAP/EPA/FILIP SINGER


"W Berlinie jest ponad 100 tysięcy ludzi protestuje przeciwko działaniom Putina i inwazji Rosji na Ukrainę. Aktywiści twierdzą, że liczba protestujących może sięgnąć 500 000 osób" - napisał Hromadske Int. na Twitterze.

 

Australia i Korea Południowa

Protesty przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainie odbywają się również w Australii. Na zdjęciu protestujący trzymają plakaty i flagi. Manifestacja odbywa się w Sydney w Nowej Południowej Walii w Australii.

 

PAP/EPA/BRENDON THORNE

 

 

"3. Ludzie biorą udział w marszu protestującym przeciwko rosyjskiej inwazji w Melbourne w Australii. 4. Ukraińcy mieszkający w Korei Południowej trzymają plakaty podczas protestu w Seulu w Korei Południowej" - podaje China Global Television Network in Europe na Twitterze.

 

Protesty na Tajlandii i Chile

Protesty odbyły się także w Tajlandii.

 

 

Demonstrujący trzyma zdjęcie przedstawiające rosyjskiego prezydenta Władimira Putina jako Adolfa Hitlera podczas pokojowej demonstracji przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę wojny w Bangkoku.

 

PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

 

W Chile obywatele protestowali przed ambasadą rosyjską w Santiago. Jeden z członków manifestacji wywiesił plakat prezydenta Rosji Władimira Putina z tarczą na głowie.

 

PAP/EPA/Alberto Valdes

 

 

Liczne protesty odbyły się i wciąż odbywają w Polsce. 

aml/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie