Ukraina. Siły zbrojne poszukują bardzo niebezpiecznej rosyjskiej kolumny z oznakowaniem "V"

Świat
Ukraina. Siły zbrojne poszukują bardzo niebezpiecznej rosyjskiej kolumny z oznakowaniem "V"
Twitter/Liveuamap
Jeden z czołgów kolumny "V"

Ukraińskie siły poszukują kolumny rosyjskiego sprzętu wojskowego oznakowanego literą "V" - podało w niedzielę ukraińskie MSW. - To szczególnie niebezpieczni terroryści, którzy przybyli na Ukrainę ze specjalnym zadaniem - przekazało ministerstwo.

"To szczególnie niebezpieczni terroryści, którzy przybyli na Ukrainę ze specjalnym zadaniem. Sprzęt przemieszcza się w stronę Kijowa" - napisano w komunikatorze Telegram. Zaapelowano do mieszkańców obwodu kijowskiego o informowaniu o lokalizacji kolumny "V".

 

 

Portal Ukraińska Prawda podał, że kolumna "V" podzieliła się i część zmierza z Dmytriwki do miejscowości Zabuczczia w obwodzie kijowskim.

 

Przejazd kolumny "V". Rosjanie są "zdezorientowani"

Mieszkanka Buczy powiedziała, że okupanci są zdezorientowani, biegają wokół swojego sprzętu, przykrywają oznaczenie "V". "Bo właśnie dzięki temu identyfikuje ich miejscowa samoobrona i niszczy ich" - pisze Ukraińska Prawda.

 

Mer miasta Irpień poinformował, że wrogie czołgi wjechały do miasta od strony Buczy, ale atak odparto. Na rosyjskim sprzęcie były oznaczenia "V".

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie