Ukraina: polityk Wiktor Miedwedczuk uciekł z aresztu domowego. Był oskarżony o zdradę stanu

Świat
Ukraina: polityk Wiktor Miedwedczuk uciekł z aresztu domowego. Był oskarżony o zdradę stanu
Wikipedia.commos/Kremlin.ru
Medwedczuk twierdzi, że ojcem chrzestnym jego córki jest Władimir Putin

Ukraiński polityk opozycji Wiktor Miedwedczuk uciekł z aresztu domowego - poinformował w oświadczeniu doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Anton Geraszczenko.

"Sprawdziłem. Potwierdzam. Ukraiński zdrajca Wiktor Medwedczuk uciekł z aresztu domowego. Gdy wygramy, znajdziemy sędziego, który zdecydował się zdjąć z niego bransoletkę" - powiedział Geraszczenko, cytowany przez portal informator.ua. 

 

Pracownik ministerstwa spraw wewnętrznych nie ma jednak złudzeń i wie, że Medwedczuka prawdopodobnie nie uda się już znaleźć. "Jeśli teraz nie zostanie złapany, resztę życia spędzi w Rosji razem z Janukowyczem" - stwierdził. 

 

Ukraińskie służby podejrzewają, że prorosyjski polityk wiedział o planowanej na pełną skalę inwazji. Świadczyć ma o tym fakt, że jego żona Oksana Marczenko uciekła "pospiesznie" z Ukrainy przez Białoruś. 

Ucieczka Wiktora Medwedczuka. Czekał go wyrok ws. zdrady stanu 

W zeszłym roku został nałożony na Medwedczuka areszt domowy, co było konsekwencją wszczętego przez władze procesu o zdradę stanu.

 

- Nie mam potwierdzenia tych informacji – powiedział rzecznik Medwedczuka poproszony o komentarz ws. ucieczki.

 

ZOBACZ: Putin postawił siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości

 

Medwedczuk to lider ukraińskiej Platformy Opozycyjnej. Jest politykiem prorosyjskim. Jego silne kontakty z Moskwą mają odzwierciedlenie w życiu prywatnym. Jak twierdzi, ojcem chrzestnym jego córki jest prezydent Rosji Władimir Putin. 

ap/ml/polsatnews.pl/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie