Włochy. Złagodzenie obostrzeń. Wkrótce nowe restrykcje dla niezaszczepionych

Świat
Włochy. Złagodzenie obostrzeń. Wkrótce nowe restrykcje dla niezaszczepionych
PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
W dyskotekach - tak jak w większości miejsc w kraju - wymagany będzie tzw. Super Green Pass, czyli wzmocniona przepustka Covid-19, wystawiona na podstawie szczepienia lub wyleczenia

Od piątku we Włoszech nie trzeba już nosić maseczek na otwartej przestrzeni. Ministerstwo zdrowia, które zniosło ten wymóg, zaleciło, by zakładać maseczki w zatłoczonych miejscach na zewnątrz. Zarazem nadchodzą restrykcje dla niezaszczepionych pracowników.

Zdjęcie maseczek na zewnątrz i ponowne otwarcie dyskotek oraz sal tanecznych ogłoszone w czwartek to kolejne kroki na drodze łagodzenia obostrzeń po szczycie zakażeń obecnej fali pandemii, wywołanych przez wariant Omikron.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Zniesiono obowiązek noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu

 

W dyskotekach - tak jak w większości miejsc w kraju - wymagany będzie tzw. Super Green Pass, czyli wzmocniona przepustka Covid-19, wystawiona na podstawie szczepienia lub wyleczenia.

Super Green Pass

Od 15 lutego dalej zaostrzone zostaną przepisy dotyczące jej stosowania.

 

Obowiązek Super Green Pass dotyczyć będzie wszystkich pracujących osób w wieku powyżej 50 lat. Oznacza to, że osoby z tej grupy wiekowej będą mogły wejść do miejsca pracy, tylko jeśli są zaszczepione lub przeszły zakażenie koronawirusem. W ich przypadku nie wystarczy już posiadanie negatywnego wyniku testu.

 

Szacuje się, że takiej przepustki covidowej nie ma około pół miliona pracowników w wieku ponad 50 lat.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie