Hiszpania. Zniesiono obowiązek noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu

Świat
Hiszpania. Zniesiono obowiązek noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu
Zdjęcie ilustracyjne/Flickr/Nicolas Vigier
Luzowanie obowiązku noszenia masek ochronnych nastąpiło z inicjatywy służb medycznych wspólnot autonomicznych, które już pod koniec stycznia wzywały hiszpańskie ministerstwo zdrowia do zniesienia tej restrykcji

Władze Hiszpanii zniosły w czwartek obowiązek noszenia masek ochronnych poza zamkniętymi pomieszczeniami. Obostrzenie to wprowadzono w grudniu 2021 r., krótko przed Bożym Narodzeniem. Resort zdrowia zaznacza jednak, że zmiana przepisów "nie ma wpływu na stosowanie masek w pomieszczeniach zamkniętych".

Luzowanie obowiązku noszenia masek ochronnych nastąpiło z inicjatywy służb medycznych wspólnot autonomicznych, które już pod koniec stycznia wzywały hiszpańskie ministerstwo zdrowia do zniesienia tej restrykcji.

Hiszpania znosi obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Z opublikowanych w czwartek w dzienniku ustaw nowych przepisów sanitarnych wynika, że maska ochronna przestała być również wymagana na dziedzińcach hiszpańskich szkół.

 

Według opublikowanych na Twitterze danych ministerstwa zdrowia w Madrycie wynika, że likwidacja nakazu noszenia masek na świeżym powietrzu zbiega się z szybko spadającą od początku lutego liczbą zakażeń koronawirusem w Hiszpanii.

 

Resort zdrowia w Hiszpanii zalecił jednak w dalszym ciągu noszenie maseczek ochronnych w tłumie i zaznacza, że zmiana przepisów "nie ma wpływu na stosowanie masek w pomieszczeniach zamkniętych". 

 

 

Resort zdrowia odnotował, że o ile w styczniu br. liczba przypadających na 100 tys. obywateli infekcji koronawirusem przekraczała poziom 3200 to jej aktualny poziom wynosi już niewiele ponad 1690 zakażeń.

 

Ze statystyk ministerstwa zdrowia wynika, że od początku pandemii w Hiszpanii potwierdzono łącznie 10,5 mln przypadków zachorowania na Covid-19, a także 95,2 tys. zgonów.

nb / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie