Adam Niedzielski: będziemy redukować infrastrukturę szpitalną do walki z COVID-19

Polska
Adam Niedzielski: będziemy redukować infrastrukturę szpitalną do walki z COVID-19
Twitter/Ministerstwo Zdrowia
Adam Niedzielski

"Będziemy podejmować decyzje o redukowaniu infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z COVID-19" - zapowiedział na Twitterze Adam Niedzielski. Minister zdrowia tłumaczy decyzję danymi, z których wynika, że obłożenie łóżek wzrasta wolniej, niż tempo nowych zakażeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział redukcję infrastruktury przeznaczonej dla pacjentów zainfekowanych SARS-CoV-2. "Przywrócimy ją do leczenia innych chorób" - wyjaśnił szef resortu. Ma to być odpowiedź na dane, z których wynika, że "obłożenie łóżek wzrasta o wiele wolniej niż tempo wzrostu zakażeń w ostatnich tygodniach" - napisał na Twitterze Niedzielski. 

Minister przedstawił też wykres z danymi.

 

 

W niedzielnym raporcie Ministerstwa Zdrowia czytamy, że odnotowano 34 703 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. To około 14 tysięcy mniej niż w poprzednią niedzielę - 30 stycznia. Zajętych jest 17 661 łóżek covidowych w szpitalach, a 1 115 chorych wymaga leczenia respiratorowego. W sumie dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 877 łóżek i 2 688 respiratorów.

jk/polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie