Plantacja marihuany w domu w Warszawie. "Wokół unosił się charakterystyczny zapach"

Polska
Plantacja marihuany w domu w Warszawie. "Wokół unosił się charakterystyczny zapach"
Policja Warszawa

Policjanci z Warszawy odkryli dużą plantację marihuany, która była zlokalizowana w jednym z domów na stołecznym Ursynowie. Na miejscu znaleziono m.in. 516 krzewów konopi indyjskich, około 19 kg suszu marihuany oraz blisko 800 gramów sprasowanego w tabliczki haszyszu. W związku ze sprawą aresztowano trzy osoby.

Nielegalna plantacja marihuany byłą zorganizowana w jednym z domów przy ul. Bażanciej na warszawskim Ursynowie. 

 

Budynek od pewnego czasu był pod obserwacją policji. W końcu funkcjonariusze postanowili osobiście odwiedzić plantatorów. 

 

ZOBACZ: Częstochowa. Przejęto blisko 1,3 tys. krzewów konopi i ponad 40 kg marihuany

 

- Funkcjonariusze wiedzieli, że trzej plantatorzy regularnie doglądają nielegalnych roślin, żeby wprowadzić na rynek uzyskaną z uprawy marihuanę. Postanowili pokrzyżować im plany i złożyć im wizytę podczas pracy. Panowie akurat opuszczali teren posesji, wokół którego unosił się zapach charakterystyczny dla konopi indyjskich - poinformował podkom. Robert Koniuszy. 

Dom zamieniony w nielegalną plantację

Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 48, 44 i 26 lat. 

 

W ich towarzystwie policjanci wrócili do budynku. Drwi otworzyli kluczami, które miał przy sobie jeden z zatrzymanych. 

 

ZOBACZ: Legalna marihuana w Niemczech. Zapis w umowie koalicyjnej

 

W trakcie przeszukania budynku funkcjonariusze ujawnili pomieszczenia przekształcone na bardzo dużą uprawę nielegalnych krzewów, z których podejrzani pozyskiwali marihuanę.

 

W pokojach znajdowały się, namioty, lampy wiatraki, system nawadniania, system wentylacji, rusztowania ogrodnicze oraz sznurki, na których suszyły się ścięte rośliny. 

 

Ponad 500 roślin i 19 kg suszu

Policjanci znaleźli również kosze i pojemniki z wysuszonymi i zrolowanymi w szyszki roślinami, hermetycznie zamykane opakowania z suszem roślinnym, zgrzewarkę do foli oraz sprasowany w tabliczki haszysz.

 

ZOBACZ: Kanada. Użytkownicy Uber Eats w Ontario zamówią marihuanę przez aplikację

 

Marihuanę znaleziono również przy zatrzymanych mężczyznach oraz w ich mieszkaniach. 

 

Łącznie w trakcie policyjnej akcji funkcjonariusze skonfiskowali 516 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu około 19 kg suszu marihuany oraz blisko 800 gramów sprasowanego w tabliczki haszyszu. Do policyjnego depozytu trafiła gotówka w kwocie 4310 zł i 675 euro.

 

 

Trzej zatrzymani mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty prowadzenia uprawy konopi indyjskich oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających i ich posiadania.

 

Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Teraz czeka ich proces, podczas którego mogą zostać skazani nawet na 10 lat więzienia.

dk/sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie