Kanada. Użytkownicy Uber Eats w Ontario zamówią marihuanę przez aplikację

Świat
Kanada. Użytkownicy Uber Eats w Ontario zamówią marihuanę przez aplikację
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/elsaolofsson
Rynek marihuany w Kanadzie jest wart około 5 miliardów kanadyjskich dolarów

Firma Uber Eats - znana na całym świecie z dowozu jedzenia - postanowiła wprowadzić nowatorskie rozwiązanie. W Ontario w Kanadzie użytkownicy będą mogli zamówić marihuanę przez aplikację. Zamówienie będzie gotowe do osobistego odbioru w ciągu godziny.

Klienci będą mogli składać zamówienia w dedykowanej sekcji aplikacji, w której będą sprzedawane produkty od firmy Tokyo Smoke. Każdy użytkownik będzie musiał potwierdzić swój wiek. Zamówienie będzie gotowe do odbioru w ciągu godziny. 


Kanadyjskie prawo uznało stosowanie marihuany za legalne w 2018 roku. Zabronione jest jednak dostarczanie marihuany. Firma nie udziela informacji na temat tego, czy takie rozwiązania będą dostępne w innych częściach Kanady.

 

ZOBACZ: Handlowe niedziele i medyczna marihuana. Projekty ustaw Kukiz'15

 

Jak podaje BBC News rynek marihuany w Kanadzie jest wart około 5 miliardów kanadyjskich dolarów (4 miliardy dolarów amerykańskich). Po zalegalizowaniu marihuany część rynku jest nadal kontrolowana przez nielegalnych sprzedawców. Kanadyjski rząd stara się to zmienić.

 

Firma Uber poinformowała, że dzięki partnerstwu z Tokyo Smoke dorośli będą mogli kupować bezpieczną i legalną marihuanę, co pomoże zwalczać nielegalnych sprzedawców.

dsk/grz/BBC News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie