Częstochowa. Przejęto blisko 1,3 tys. krzewów konopi i ponad 40 kg marihuany

Polska
Częstochowa. Przejęto blisko 1,3 tys. krzewów konopi i ponad 40 kg marihuany
KMP w Częstochowie
Policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 tys. krzewów konopi indyjskich oraz ponad 40 kg suszu

Blisko 1,3 tys. krzewów konopi indyjskich i ponad 40 kilogramów marihuany odkryli policjanci z Częstochowy na prywatnej posesji w centrum tego miasta. Plantacja była zasilana kradzionym prądem, a na podwórzu parkowało kradzione audi. Sąd zdecydował o aresztowaniu zatrzymanego w tej sprawie 66-latka.

Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie" - poinformowała w środę częstochowska policja.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. W trakcie likwidacji plantacji konopi potrącił policjanta. Padł strzał

 

O tym, że na jednej z posesji w centrum Częstochowy przechowywane są narkotyki, policjanci z komisariatu trzeciego w tym mieście dowiedzieli się drogą operacyjną. Dokonane w ostatnim czasie przeszukanie potwierdziło uzyskane informacje.

 

KMP w Częstochowie

 

 

"Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 tys. krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste oraz ponad 40 kilogramów marihuany. Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze ujawnili na posesji pojazd marki audi, pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Słowacji, oraz nielegalny pobór prądu" - relacjonują służby prasowe częstochowskiej policji.

 

Zatrzymano 66-latka, który uprawiał konopie. Wyjaśniane są także okoliczności kradzieży odnalezionego na posesji samochodu.

 

KMP w Częstochowie

 

 

W tym samym dniu, kiedy znaleziono plantację należącą do 66-latka, policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, który na polanie uprawiał 22 krzewy konopi, a także miał ok. 5 kilogramów ściętych już krzewów. "W chwili zatrzymania w plecaku ukrywał dodatkowo ponad 800 gramów marihuany" - podała policja. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie