Jarosław Kaczyński skomentował odrzucenie przez Sejm ustawy covidowej

Polska
Jarosław Kaczyński skomentował odrzucenie przez Sejm ustawy covidowej
PAP/Zbigniew Meissner
Nowo otwarty punkt poboru wymazów do badań na obecność koronawirusa przed halą Arena Gliwice

Muszę się przyznać, że nie bardzo rozumiem tę postawę, bo w ustawie nie było nic o szczepionkach i rygorach - skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie z PAP odrzucenie przez Sejm ustawy covidowej. Lider partii rządzącej dodał, że opozycji nie chodzi o to, żeby "coś zrobić", a "chodzi o czynienie z epidemii pałki na PiS".

- W naszym klubie nie było w tej sprawie dyscypliny, bo nie miałaby tutaj sensu. Można było także zanotować ogromną determinację grupy kwestionującej potrzebę szczepień, rygorów. Muszę się przyznać, że nie bardzo rozumiem tę postawę, bo w ustawie nie było nic o szczepionkach i rygorach. Była tylko oferta bezpłatnych badań – co tydzień. Ministerstwo Zdrowia widziało taką możliwość – oraz możliwość, podkreślam: możliwość, a nie przymus, formułowania roszczeń na zasadzie ustawowego domniemania. Nie bardzo więc rozumiem, o co chodzi - mówił o Kaczyński. 

"Czynienie z epidemii pałki na PiS"

- Ale zupełnie już nie rozumiem opozycji, która domagała się, żeby "coś robić", a głosy tylko jej części zupełnie by wystarczyły, by ustawa – być może z zaproponowanymi przez nią zmianami – przeszła. Byliśmy otwarci na dyskusję. Ale jak widać, nie o to chodzi. Chodzi o czynienie z epidemii pałki na PiS - 

 

ZOBACZ: Paweł Kukiz zakażony koronawirusem

 

Skądinąd zabawne jest, choć nie śmieszne, bo nie ma z czego się śmiać, że opozycja jest tak bardzo przeciwko nam, że głosowała ramię w ramię z najbardziej radykalnymi przedstawicielami grupy antyszczepionkowców.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie