Michał Kamiński: Kaczyński wybiera władzę zamiast zdrowia innych

Polska
Michał Kamiński: Kaczyński wybiera władzę zamiast zdrowia innych
Polsat News
Jan Maria Jackowski i Michał Kamiński w programie "Gość Wydarzeń"

- Widać brak logiki, jeśli chodzi o walkę z COVID-19 na przestrzeni tych dwóch lat, ale ograniczanie się w walce z pandemią tylko do restrykcji, nie pomoże - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" senator PiS Jan Maria Jackowski. Zdaniem wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego, Jarosław Kaczyński mając do wyboru władzę i zdrowie innych, wybierze władzę.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas wystąpienia w Sejmie powiedział, że "wolność każdego człowieka jest ograniczona przez granicę wolności drugiego człowieka". Dodał, że "z wolnością łączy się odpowiedzialność".


Bogdan Rymanowski poprosił swoich gości o komentarz do tej wypowiedzi. Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński stwierdził, że "w tym fragmencie Jarosław Kaczyński mówił rzeczy absolutnie słuszne".

 

ZOBACZ: Ustawa covidowa "lex Kaczyński". Debata w Sejmie. Prezes PiS zabrał głos

 

- Ja się zgadzam z tym, że wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Dlatego właśnie domagaliśmy się od rządu ustaw, które podobnie jak w niektórych innych krajach, poprzez wprowadzenie paszportów covidowych zmuszą ludzi do bycia zaszczepionymi - dodał Kamiński. 

 

Wicemarszałek Senatu wspomniał również o "moralnej kompromitacji prezesa PiS". - Kaczyński doskonale wie, że antyszczepionkowcy nie mają racji, ale wie jednocześnie, że to właśnie oni utrzymują go dzisiaj przy władzy. Mając do wyboru zdrowie innych i swoją władzę prezes Kaczyński wybiera swoją władzę - zaznaczył Kamiński.

Jackowski: widać brak logiki w walce z pandemią

Senator PiS Jan Maria Jackowski w programie "Gość Wydarzeń" przyznał, że "widać brak logiki, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem na przestrzeni tych dwóch lat".

 

WIDEO, "Gość Wydarzeń": 

 

- Pamiętamy zakazy wchodzenia do lasu, czy wejścia na plażę w 2020 roku. I cały szereg tego typu niedoróbek. Faktem jest jednak, że paszport covidowy nie rozstrzyga czy dana osoba może transmitować koronawirusa. W związku z powyższym ograniczanie się w walce z pandemią do restrykcji, nie pomoże - dodał senator. 

 

Michał Kamiński, komentując wypowiedź Jackowskiego, stwierdził, że "on sam jest zwolennikiem restrykcyjnej polityki jeśli chodzi o COVID-19."

Michał Kamiński o nowej ustawie covidowej. "Idiotyczny pomysł"

- Używam argumentacji, w której porównuję paszport covidowy do prawa jazdy: nikt nie twierdzi, że państwo zmusza mnie do posiadania prawa jazdy, żebym mógł prowadzić samochód, czy ogranicza moją wolność. Państwo robi to po to, żebym sobie i innym nie uczynił krzywdy - powiedział Kamiński.

 

ZOBACZ: Ustawa covidowa. Sejm odrzucił projekt w drugim czytaniu

 

Odnosząc się do projektu najnowszej ustawy ws. testowania pracowników, dodał, że "jednak ta ustawa jest dowodem na brak kontaktu z rzeczywistością kierownictwa PiS-u". - Nie podoba nam się idiotyczny pomysł, który mówi, że ludzie mają szukać winnych faktu swojego zakażenia COVID-19. To jest pomysł śmieszny - zaznaczył. 

 

Jan Maria Jackowski odparł, że "niestety musi się zgodzić z panem Michałem Kamińskim." - Od strony prawnej, jeśli chodzi o zastosowanie mechanizmu sygnalisty, czy w gruncie rzeczy donosicielstwa i całej procedury zwracania się do wojewody z informacją o zakażeniu się koronawirusem w pracy, to jest to złamanie pewnej logiki prawnej - powiedział. 

 

Więcej odcinków programu "Gość Wydarzeń" znajdziesz pod tym linkiem.

nb/msl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie