Warszawa. Piana w kanale Wawerskim. Wiadomo, skąd się wzięła

Polska
Warszawa. Piana w kanale Wawerskim. Wiadomo, skąd się wzięła
Straż Miejska m. st. Warszawy
Piana pojawiła się w potoku przepływającym przez dzielnicę Wawer

Duża ilość piany unosiła się na wodzie w kanale Wawerskim, przepływającym przez wschodnią Warszawę. Wiatr rozwiał ją także po okolicy. Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy oraz strażacy-chemicy. Wkrótce później ustalono, skąd w potoku wzięła się tajemnicza piana.

Mieszkańcy Wawra z przerażeniem obserwowali dziwne zjawisko w kanale Wawerskim, bo na wodzie unosiły się kłęby białej piany - przekazała stołeczna straż miejska. Wiatr rozwiał ją także po okolicy. 

 

Straż Miejska m.st. Warszawy

 

"Funkcjonariusze spodziewali się, że zobaczą pianę, która powstaje naturalnie przy progach wodnych. Jednak okazało się, że było jej naprawdę bardzo dużo" - przekazała formacja.

 

ZOBACZ: Czerwony alert nad Bałtykiem. Przekroczone stany alarmowe, możliwa cofka

 

Jak dodała, strażnicy zabezpieczyli teren, jednak ze względu na ilość piany, postanowiono na miejsce wezwać jednostkę chemiczną straży pożarnej.

 

Straż Miejska m.st. Warszawy

Piana w kanale Wawerskim. Okazało się, że to płyn do mycia naczyń

Służby zaczęły sprawdzać skąd takie ilości piany. Płynąca w kanałku woda była klarowna, bez żadnych widocznych zanieczyszczeń i nie wyglądała na skażoną.

 

"Strażacy ustalili, że przyczyną był detergent, prawdopodobnie płyn do mycia naczyń, który ktoś mógł wlać do kanałku" - poinformowali strażnicy. Niechcianą pianę rozbito pod ciśnieniem i w ten sposób zniknęła z potoku. "Nie będzie już straszyć mieszkańców" - podsumowała straż miejska.

 

 

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie