Kalisz. Areszt wobec matki, która przyznała się do usiłowania zabójstwa 8-letniego syna

Polska
Kalisz. Areszt wobec matki, która przyznała się do usiłowania zabójstwa 8-letniego syna
Flickr/Piotr Drabik/Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Kaliszu przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował 3-miesięczny areszt wobec matki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa 8-letniego syna – poinformował w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Jak podał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler, posiedzenie aresztowe w tej sprawie odbyło się na oddziale psychiatrycznym kaliskiego szpitala.

 

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu. Kobieta zostanie przewieziona na oddział szpitalny przy areszcie śledczym - poinformował.

 

W trakcie pobytu podejrzana przejdzie badania psychiatryczne "celem dokonania oceny w zakresie możliwości udziału podejrzanej w postępowaniu" - powiedział prokurator.

Kalisz: matka próbowała zabić kilkuletnie dziecko

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w centrum Kalisza. Na pierwszym piętrze kamienicy mieszkała bezrobotna kobieta z 8-letnim synem.

 

ZOBACZ: Mężczyzna zaatakowany kwasem stracił wzrok. Policja poszukuje sprawcy

 

Przed godziną 7 kaliską policję zawiadomiono, że chłopiec jest ranny. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dziecko ma rany kłute klatki piersiowej, u matki stwierdzono ranę ciętą szyi.

 

Na podłodze leżał nóż o ostrzu długości 11,5 cm i szerokości 2 cm, którym kobieta zadawała ciosy nie tylko dziecku, ale też psu.

Kobieta i dziecko trafili do szpitala. 33-latka usłyszała zarzuty

Kobieta z chłopcem zostali przewiezieni do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. 33-latka trafiła na oddział chirurgii w Kaliszu; jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Stan zdrowia 8-latka lekarze określili jako ciężki, ale stabilny. Okaleczonym psem zaopiekował się lekarz weterynarii.

 

ZOBACZ: Kraków. 47-latek podawał się za policjanta i oszukiwał prostytutki

 

W piątek kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa syna, do którego przyznała się.

 

Zdaniem śledczych zachowanie kobiety najprawdopodobniej wskazuje na załamanie nerwowe, podejrzana nie potrafiła podać powodu swojej agresji.

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie