Mężczyzna zaatakowany kwasem stracił wzrok. Policja poszukuje sprawcy

Polska
Mężczyzna zaatakowany kwasem stracił wzrok. Policja poszukuje sprawcy
KMP Kalisz
Policja w Kaliszu poszukuje sprawcy

- Nic widzę na oczy - powiedział w czwartek 49-latek, który doznał poważnych obrażeń po oblaniu go kwasem przez nieustalonego napastnika. Policjanci proszą o pomoc w złapaniu przestępcy. W tle sprawy są porachunki rodzinne. Według ofiary, zleceniodawcą ataku był jego szwagier.

- Policjanci cały czas pracują nad sprawą 49-latka oblanego żrącą substancją - powiedziała w czwartek oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Na stronie społecznościowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowana została sylwetka napastnika. - Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. tel. 47 77 51 307 - zaapelowała Jaworska-Wojnicz. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900.

Atak napastnika 

- Napastnik ma charakterystyczne buty na nogach. Może ktoś je rozpozna - powiedziała policjantka.

 

Do ataku na 49-latka doszło we wtorek na ul. Chopina. Do pokrzywdzonego, który wychodził ze swojej firmy, podszedł nieznany mu mężczyzna, oblał jego i jego samochód nieznaną substancją. Następnie uciekł. Na pomoc mężczyźnie z firmy wybiegli jego pracownicy.

 

ZOBACZ: Piła. Nieznany sprawca ukradł 48 ozdobnych krzewów. Policja publikuje nagranie

 

Wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Rzecznik prasowy straży pożarnej kpt. Szymon Zieliński powiedział, że to była substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym.

 

Poparzony 49-latek został przewieziony do kaliskiego szpitala. Tam stwierdzono chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Mężczyznę przetransportowano do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

W tle porachunki rodzinne 

Jak powiedział pokrzywdzony, medycy zapowiedzieli liczne operacje twarzy. Poinformowano go, że prawdopodobnie nie odtworzą jego ucha.

 

ZOBACZ: Jechał z zamarzniętą szybą. Nie zauważył policjanta

 

Nie wiadomo też, jak zakończy się zaplanowana na piątek operacja oczu. - Straciłem wzrok - powiedział 49-latek, który jest ojcem dwuletniego synka.

 

Mężczyzna twierdzi, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra. - Przyczyną ataku jest konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez moją siostrę. Jej mąż mnie obwinia o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka - powiedział. Policja w środę zatrzymała szwagra 49-latka.

jk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie