Wypadek w Zielonej Górze. Ranny poseł PO przeszedł operację, pozostaje w szpitalu

Polska
Wypadek w Zielonej Górze. Ranny poseł PO przeszedł operację, pozostaje w szpitalu
Polsat News
Poseł i szef lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki.

W Zielonej Górze (woj. lubuskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W wyniku wypadku dwie osoby trafiły do szpitala; jedną z rannych osób jest poseł i szef lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki. Polityk przeszedł operację, a jego stan jest stabilny. Drugi kierowca doznał urazu ręki i po opatrzeniu przez służby medyczne wrócił do domu.

Jak przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, do wypadku doszło w piątek (28 stycznia br.) około godz. 20, na ul. Olimpijskiej w Drzonkowie będącym częścią Zielonej Góry. Z nieustalonej przyczyny zderzyły się tam dwa auta osobowe - suzuki i opel.

Czołowe zderzenie na łuku drogi. Poseł PO przeszedł operację

Policja potwierdziła, że kierowcy pojazdów doznali obrażeń i zostali zabrani przez pogotowie do szpitala. Obaj byli trzeźwi. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami serwisu polsatnews.pl, jednym z kierowców był poseł i szef lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki.

 

"Pojazdy zderzyły się na łuku drogi, siła uderzenia była na tyle duża, że samochody znalazły się po dwóch stronach jezdni, częściowo uszkadzając ogrodzenia okolicznych posesji" - poinformował serwis News Lubuski.

 

 

Radio Zachód poinformowało, że polityk trafił do szpitala, gdzie miał przejść operację. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Wypadek polskiego tira na autostradzie. Zginął 28-letni kierowca

 

Rzecznika Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak przekazała, że poseł Sługocki przeszedł zabieg operacyjny związany z urazem brzucha. Drugi z kierowców doznał złamania ręki i po opatrzeniu wyszedł ze szpitala.

 

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Według wstępnych ustaleń sprawcą wypadku jest kierowca suzuki, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego opla.

prz/zma/Interia/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie