Kraków. 47-latek podawał się za policjanta i oszukiwał prostytutki

Polska
Kraków. 47-latek podawał się za policjanta i oszukiwał prostytutki
Zdj. ilustracyjne/Krakowska Policja
Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Trzymiesięczny areszt z możliwością przedłużenia do czasu sądowego finału sprawy zastosował sąd wobec 47-letniego mieszkańca Skawiny (woj. małopolskie), który w połowie stycznia podszywając się pod policjanta miał zastraszyć i oszukać dwie prostytutki w Krakowie.

Jak podała w środę policja, 47-latek ze Skawiny w połowie stycznia zastraszył i oszukał dwie prostytutki, z którymi umówił się w Krakowie.

 

ZOBACZ: Łódź. Metoda "leczenie na COVID-19". Policja rozbiła grupę przestępczą, oszukującą seniorów

 

Mężczyzna kupił podróbkę policyjnej odznaki przez internet. Również w internecie znalazł ogłoszenia prostytutek. Na 17 stycznia umówił się z jedną z nich na krakowskiej Olszy na odpłatne spotkanie towarzyskie. Na miejscu poinformował ją, że zamieszczanie takich anonsów w sieci jest nielegalne, grozi jej mandat i wydalenie z kraju oraz zażądał od niej pieniędzy "za milczenie". Kobieta dała mu ponad 2 tys. zł. Na drugi dzień spotkał się z mieszkanką Rakowic, która – jak wynika z relacji policji – nie chciała "współpracować", więc mężczyzna przemocą odebrał jej 900 zł jako należność za rzekomy mandat.

 

Krakowscy funkcjonariusze otrzymali wkrótce informację o obu sprawach. 47-latka znaleźli pod wskazanym adresem w Skawinie.

 

ZOBACZ: Mężczyzna zaatakowany kwasem stracił wzrok. Policja poszukuje sprawcy

 

Sąd przychylił się do wniosku krakowskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt, który może być przedłużony do czasu sądowego finału tej sprawy.

 

Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie funkcji publicznej, groźby, oszustwo i rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie