Kraków. Aresztowano ekshibicjonistę, który obnażył się przed dzieckiem

Polska
Kraków. Aresztowano ekshibicjonistę, który obnażył się przed dzieckiem
Flickr/DieselDemon
Ekshibicjonista został aresztowany 

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który w ubiegłym tygodniu miał zaczepiać dziesięcioletnią dziewczynkę i obnażać się przed nią - poinformowała w piątek małopolska policja. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który miał się obnażać przed dzieckiem na terenie krakowskiej Olszy, przekazał w sobotę ojciec dziewczynki.

 

- Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, dziesięciolatka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który ostentacyjnie obnażył się przed nią i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami - przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Dziewczynka ominęła mężczyznę i poszła do domu, gdzie poinformowała o zdarzeniu swoich bliskich; jej ojciec poszedł na komisariat i zawiadomił o zajściu funkcjonariuszy.

Ekshibicjonista został aresztowany 

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, a materiały w jego sprawie trafiły do prokuratury rejonowej, gdzie dzień później został on przesłuchany. Przedstawiono mu prokuratorski zarzut dot. usiłowania doprowadzenia małoletniej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Kalisz. Apelacje ws. księdza oskarżonego o molestowanie. Prokurator żąda wyższej kary

 

W piątek, decyzją krakowskiego sądu rejonowego, podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie