Lubelskie. Nietrzeźwa 42-latka wjechała do rowu. Wiozła troje dzieci

Polska
Lubelskie. Nietrzeźwa 42-latka wjechała do rowu. Wiozła troje dzieci
Policja
Nietrzeźwa 42-latka wioząc autem trójkę dzieci, na zakręcie w Wilkowie straciła panowanie nad samochodem i wjechała do rowu

Nietrzeźwa 42-latka wioząc autem trójkę dzieci, na zakręcie w Wilkowie straciła panowanie nad samochodem i wjechała do rowu. Została zatrzymana przez policjantów, a dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Wtedy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał informację, że w Wikowie kierująca citroenem wjechała do rowu.

 

- Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochodem kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. Kobieta wiozła trójkę swoich dzieci w wieku od 3 do 14 lat. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem - przekazała Edyta Żur, oficer prasowy KPP w Opolu Lubelskim i dodała, że kobiecie ani dzieciom nic się nie stało.

Kobieta miała prawie 2 promile 

Badanie trzeźwości wykazało, że 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. - Kobieta przyznała, że wcześniej spożywała alkohol. Została zatrzymana przez policjantów, a dzieci trafiły pod opiekę krewnych. O zdarzeniu zostanie powiadomiony wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu - dodała Żur.

 

ZOBACZ: Nowy taryfikator mandatów. W Opolu rowerzysta musi zapłacić 2,5 tys. zł

 

Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 5 lat więzienia oraz grzywna do 20 tys. zł.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie