Nowy taryfikator mandatów. W Opolu rowerzysta musi zapłacić 2,5 tys. zł

Polska
Nowy taryfikator mandatów. W Opolu rowerzysta musi zapłacić 2,5 tys. zł
policja.pl

W województwie opolskim pierwsi kierowcy zostali ukarani według nowego taryfikatora mandatów. Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, rekordowy mandat otrzymał rowerzysta, który za jazdę pod wpływem alkoholu otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Opolska policja przypomina, że od nowego roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów, przewidujący znacznie wyższe kary za wykroczenia drogowe. Przekonali się już o tym pierwsi kierowcy, przyłapani na łamaniu przepisów.

 

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kierujący seatem, który przekroczył na terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o 53 km/h, oprócz utraty prawa jazdy i 10 nowych punktów karnych na swoim koncie, otrzymał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Pijany rowerzysta i 2,5 tys. złotych kary

W powiecie prudnickim, jadący osobowym volkswagenem został przyłapany na tym, jak w terenie zabudowanym jechał z prędkością 99 km/h, za co został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych i 8 punktami karnymi.

 

ZOBACZ: Kielce. Pijany mężczyzna zabarykadował się w szpitalu, pobił lekarza

 

Rekordzistą jest 55-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego, który jechał rowerem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie