CBA zatrzymało osiem osób. To były pracownik PIG i siedmiu przedsiębiorców

Polska
CBA zatrzymało osiem osób. To były pracownik PIG i siedmiu przedsiębiorców
CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Państwowego Instytutu Geologicznego. Mają one dotyczyć przetargów budowlanych i remontowych PIG w latach 2019-2020.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował w piątek, że zatrzymań byłego pracownika PIG oraz siedmiu przedsiębiorców z branży budowlanej z woj. mazowieckiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego dokonali funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA.

 

To pierwsze zatrzymania w prowadzonym śledztwie CBA, nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczącym m.in. nieprawidłowości przy organizacji przetargów dla Instytutu.

Mogło dojść do nieprawidłowości 

Według śledczych do nieprawidłowości mogło dojść przy zamówieniach publicznych dotyczących budynków Instytutu, m.in. prac projektowych i robót budowlano-remontowych, budowy dróg dojazdowych, prac konserwacyjnych instalacji i urządzeń wentylacyjno-klimatyzowanych.

 

ZOBACZ: Żaryn: Po działaniach ABW wydalono z Polski obywatela Tadżykistanu

 

Zatrzymani przez CBA usłyszeli w prokuraturze zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowej, zmowy przetargowej, składania fałszywych oświadczeń oraz powoływania się na wpływy w instytucji państwowej dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

Śledztwo rozwija się.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie