Opolskie. Wojewoda zapowiada stuprocentowy wzrost liczby zakażeń w regionie

Polska
Opolskie. Wojewoda zapowiada stuprocentowy wzrost liczby zakażeń w regionie
FLICKR/Kancelaria Premiera
Szczepienia przeciwko COVID-19

- Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu dzienna liczba zakażeń koronawirusem w regionie może wzrosnąć z blisko 700 do 1,2-1,5 tys. - powiedział w czwartek na konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej wojewoda Kłosowski przedstawił sytuację epidemiczną w regionie i prognozy na najbliższe dni. Namawiał wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze tego nie zrobili, by możliwie szybko przyjęli jedną z dostępnych szczepionek przeciwko COVID-19.

 

- Bardzo serdecznie państwa o to proszę. Sytuacja zaczyna nam się pogarszać. Dwa dni temu liczba zakażeń w województwie opolskim wynosiła około trzystu. Wczoraj mieliśmy już wzrost prawie stuprocentowy, było to zakażeń około sześciuset. Dzisiaj, z informacji jeszcze niepotwierdzonych, z opolskiego sanepidu, mamy ponad siedemset. To nie jest optymistyczna informacja. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu tych zakażeń może być znowu o sto procent więcej. Przypomnę, że w szczycie czwartej fali, w okolicach połowy grudnia, w województwie opolskim poziom zakażeń wynosił 1004 zakażenia. W tej chwili mamy już blisko 700, a minął trzeci dzień od ataku wariantu omikron. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu może być ich nawet 1,2-1,5 tys. - powiedział Kłosowski.

"Wchodzimy w piątą falę"

Wojewoda wraz z towarzyszącym mu dyrektorem opolskiego oddziału NFZ Robertem Brykiem, zachęcał do uczestnictwa w programie szczepień, który będzie zorganizowany w najbliższą sobotę m.in. trzech centrach handlowych w stolicy regionu.

 

ZOBACZ: Rekord zakażeń w Niemczech. Ponad 133 tys. przypadków w ciągu doby

 

- Wchodzimy już w piątą falę pandemii na poziomie zachorowań na COVID-19 powyżej 30 tys. dziennie. Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 w populacji niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych jest blisko 60 razy większe. Zachęcajmy rodzinę i przyjaciół do przyjęcia szczepionki. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za swoich bliskich - powiedział dyrektor Bryk.

jk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie