Dymisja Adama Niedzielskiego? Najnowszy sondaż

Polska
Dymisja Adama Niedzielskiego? Najnowszy sondaż
PAP/Tomasz Gzell
Niemal połowa respondentów opowiedziała się za dymisją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Polska ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na COVID-19 w Europie, nic dziwnego, że Polacy chcą dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - pisze w czwartek "Super Express". Wg sondażu dla gazety, 45 proc. Polaków uważa, że Niedzielski powinien zrezygnować ze stanowiska.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" zapytano, czy w związku z liczbą zgonów z powodu COVID-19 minister zdrowia Adam Niedzielski powinien podać się do dymisji. 45 proc. respondentów było za dymisją, 35 proc. przeciw. Zdania w tej sprawie nie miało 20 proc. badanych.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia, praca zdalna. Adam Niedzielski po konferencji w sprawie wzrostu zakażeń

 

Gazeta wskazała, że od marca 2020 r. odnotowano w Polsce 200 tys. nadmiarowych zgonów, z czego 100 tys. osób zmarło na COVID-19. Na tę chorobę umiera u nas kilkaset osób dziennie, tymczasem w innych krajach zgonów jest znacznie mniej - zauważa "SE". Podaje przykład Hiszpanii, gdzie podczas czwartej fali z powodu infekcji wirusem umierało najwyżej kilkadziesiąt osób jednego dnia. 

Andrusiewicz: Niedzielski nie rozważa dymisji

RMF FM podało we wtorek rano, że minister zdrowia Adam Niedzielski od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją obecność w rządzie.

 

We wtorek na konferencji prasowej Andrusiewicz był pytany, czy Niedzielski faktycznie rozważa dymisję. - Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił Andrusiewicz.

 

Jak dodał, Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że "ta ustawa będzie teraz priorytetem".

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie